به گزارش اکونا پرس،

مهرداد مرادمند در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان داشت: امسال همزمان با هفته دولت  ۱۴۸ طرح  بزرگ کشاورزی با هزینه بالغ بر هشت هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در استان افتتاح و به بهره برداری می رسد.

وی اضافه کرد: از این تعداد طرح ، ۵۵ پروژه در بخش آب و خاک و امور فنی مهندسی، ۴۹ طرح در بخش تولیدات گیاهی، ۱۴ پروژه در بخش منابع طبیعی و آبخیزداری، ۹ طرح در بخش تعاون روستایی و ۷ طرح در بخش دام و طیور و آبزیان است.

این مقام مسئول ادامه داد: ۷ طرح در زمینه عشایر، ۵ طرح در بخش تحقیقات کشاورزی، یک طرح در بخش دامپزشکی و یک پروژه مرتبط با صنایع کشاورزی از دیگر طرح‌ها است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: با بهره‌برداری از این طرح‌ها زمینه ایجاد اشتغال پایدار برای بیش از ۵۶۷ نفر و تثبیت اشتغال بیش از ۲۳۲ نفر فراهم خواهد شد و بالغ بر ۵ هزار و ۷۹۷ خانوار بهره‌بردار از این طرح‌ها بهره‌مند می‌شوند.

وی اضافه کرد: تعاون روستایی ۹، تولیدات دام و طیور و آبزیان و امور عشایر هر یک هفت، تحقیقات کشاورزی پنج و دامپزشکی و صنایع کشاورزی هر کدام یک پروژه از تعداد یاد شده را به خود اختصاص داده‌اند.

این مقام مسئول با اشاره به تولید دو برابری تخم مرغ در اصفهان بیان کرد: در قالب زنجیره تولید از صفر تا صد تولید بوقلمون، تخم مرغ و شیر در استان انجام می‌شود.

مرادمند ادامه داد: از ابتدای دولت سیزدهم در مجموعه سازمان جهاد کشاورزی ۱۲۷۵ پروژه کشاورزی با اعتبار چهار هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان که باعث اشتغال ۴۳۱۸ نفر شده است.

وی در ارتباط با کشت برنج در استان گفت: طبق تحقیقات انجام شده آبی که در کشت برنج مصرف می‌شود از سایر محصولات کمتر است و در حال حاضر برخلاف دیدگاه عمومی میزان سطح زیر کشت برنج در استان به سه تا چهار هزار هکتار رسیده است.

مرادمند اظهار داشت: میزان شالیزارهای این استان محدود و بین ۳ تا ۴ هزار هکتار در نوسان است که بیشتر آنها خرده مالکیتی و محل امرار معاش شماری از خانواده‌هاست و این زمین‌ها برعکس باغ‌های بالادست زاینده‌رود آب بسیار کمتری نیاز دارند.

مدیر سازمان جهاد کشاورزی اصفهان با اشاره به افتتاح ۱۴۸ پروژه به مناسبت هفته دولت در استان، گفت: این پروژه‌ها در زمینه تولیدات گیاهی، صنایع کشاورزی، تعاون روستایی و … بوده است.