به گزارش اکونا پرس،

 سید علی اصغر محمودی گفت:  نیاز بود سازمان تامین اجتماعی در زمینه تحول دیجیتال گام های جدی بردارد و قبلا هم اقداماتی در این زمینه انجام شده بود. اما در شرایط شیوع کرونا هم نیاز بود که مراجعه حضوری مردم به شعب را کاهش جدی دهیم و هم اینکه کاهش مراجعه مردم باعث کاهش هزینه و همچنین مانع از  اتلاف وقت می شود.

هر هفته چند خدمت غیرحضوری تا پایان بهمن

وی با بیان اینکه این موضوع در ایام شیوع کرونا مورد تاکید جدی مقام معظم رهبری و رئیس محترم جمهور بوده است، گفت: برنامه ریزی زمانبندی فشرده و مستمر صورت گرفته و امروز زمان شروع این برنامه زمان‌بندی است. از ماه‌های گذشته تمهید مقدمات صورت گرفته و غیرحضوری شدن ۳۰ خدمت قرار است ۷۰ میلیون مراجعه را کاهش دهد و  به همین علت طرح ۳۰۷۰ نامگذاری شده است. محمودی  ادامه داد: غیرحضوری شدن این خدمات تا آخر بهمن ماه طبق برنامه زمانبندی به طور کامل محقق می‌شود و هر هفته چند خدمت تأمین اجتماعی غیرحضوری خواهد شد و به این ترتیب بیش از ۷۵ درصد مراجعه مردم را به شعب کاهش می‌دهد.

حذف ثبت درخواست برای کمک هزینه ازدواج

به گفته وی، از امروز پرداخت کمک هزینه ازدواج غیرحضوری خواهد شد و از این بعد بیمه شدگانی که ازدواج میکنند برای اخذ کمک هزینه ازدواج نیاز به مراجعه و حتی نیاز به درخواست ندارند، زیرا با ثبت احوال در تعامل هستیم و ازدواج های ثبت شده و احراز شرایط به صورت سیستمی انجام و همان روز پرداخت انجام می‌شود.

محمودی همچنین افزود: خدمت دیگر این است که تحت تکفل بودن یا نبودن فرزندان اناث به صورت غیر حضوری استعلام می شود.

کاهش ۷۰ میلیون مراجعه با اجرای خدمات الکترونیک

مدیرکل  تامین اجتماعی مازندران  با بیان اینکه هدفگذاری ما این است که ۳۰ خدمت اصلی را به صورت کاملا غیرحضوری ارائه کنیم گفت: اکنون ۹۶ میلیون مراجعه داریم که با اجرای این طرح ۷۰ میلیون مراجعه کاهش می یابد.  بخش دیگر از مراجعات با طرح نسخه الکترونیک کاهش پیدا خواهد کرد.

این مقام مسئول  با اشاره به شعار طرح ۳۰۷۰ تحت عنوان “دوشنبه های دیجیتالی با طرح ۳۰۷۰”  عنوان کرد: تا بهمن ماه و هر دوشنبه، دو تا چهار سرویس با آمادگی کامل غیرحضوری خواهد شد.

آغاز نسخه نویسی الکترونیک

محمودی  با بیان اینکه اجرای آزمایشی نسخه نویسی الکترونیک نیز از19 آبان ماه  شروع  شده ،  اظهار کرد: حذف کامل نسخ کاغذی بستگی به مشارکت همه بخش ها دارد. ما آمادگی کامل داریم و هر پزشکی نسخه نویسی الکترونیک را انجام دهد همان روز سهم سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود ۳۰ درصد سهم داروخانه ها همان روز پرداخت می شود. امیدواریم نسخه نویسی الکترونیکی را با پوشش صد درصدی محقق کنیم و بتوانیم خدمات دهی را بهبود بخشیم.