به گزارش اکونا پرس،

دکترعباس رضایی روز سه شنبه در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا در سالن اجتماعات رویش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، افزود: سازندگان و تولیدکنندگان این استان با شروع همه گیری بیماری کووید-۱۹ فعالیت چندبرابری آغاز کردند و ظرفیت تولید مواد بهداشتی و حتی دستگاه های ساخت آن چند برابر بیشتر شده است.

وی ادامه داد: بر همین اساس دستگاه تولید ماسک در این خطه ساخته می شود که می تواند به کمک سایر کشور بیاید.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: در روزهای آغازین شیوع ویروس،  فقط ۳۵ هزار عدد ماسک روزانه در استان تولید می‌شد اما اکنون این رقم به ۶ میلیون عدد رسیده است.

رضایی با اشاره به تولید اتانول به عنوان  ماده اصلی برای تولید مواد ضدعفونی کننده گفت: در اسفند ۹۸ روزانه ۱۰ هزار لیتر از این مایع در استان استحصال می شد و این میزان اکنون ۲ برابر و به ۲۰ هزار لیتر در روز رسیده است.

وی به حمایت از مجموعه‌های تولیدی مواد و لوازم بهداشتی مرتبط با کرونا در ماه‌های اخیر اشاره کرد و افزود: ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات سرمایه در گردش برای چنین واحدهایی تخصیص یافت و اجازه ندادیم حتی یک واحد تولیدی مرتبط با اقلام بهداشتی بخاطر مشکلات مالی تعطیل شود.

به گفته رضایی ۶۵ میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای افراد کم بضاعت اختصاص یافت تا با شرایط بدتر اقتصادی مواجه نشوند.

استاندار اصفهان با بیان اینکه کارخانه‌های بزرگ صنعتی استان مانند مجتمع فولاد مبارکه و ذوب آهن و دیگر مجموعه‌های صنعتی در راه غلبه بر کووید-۱۹ فعالیت چشمگیری داشتند، گفت: این واحدها نقش شایانی برای تهیه و توزیع اکسیژن بیمارستان‌ها و مراکز درمانی ایفا داشتند.

وی با اشاره به محدودیت‌های چند نوبته از اسفند پارسال تاکنون در این خطه اظهارداشت: در این مدت پنج هزار و ۱۰۵ جریمه ۵۰۰ هزار تومانی برای خودروهایی که برَغم اعلام محدودیت تردد، تخلف کردند در نظر گرفته شد و یک هزار و ۳۸۹ واحد صنفی و فروشگاه به دلیل اقدامات مخالف با موازین بهداشتی و پیشگیرانه پلمب شدند.

جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا روز سه شنبه با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان در سالن اجتماعات رویش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.

- شمار قربانیان ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در سطح کشور به رقم بی سابقه ۴۸۶ نفر رسید تا با ثبت رکوردی تازه، سیاه ترین روز کرونا در ایران رقم بخورد اما شواهد نشان می دهد در صورت عدم مقابله همگانی با این بیماری مرگبار و تداوم وضعیت کنونی، روزهایی سیاهتر نیز در راه است.

مجموع بیماران کووید-۱۹ در کشور به ۷۷۵ هزار و ۱۲۱ نفر رسید و شمار جانباختگان قطعی بیماری به ۴۱ هزار و ۹۷۹ نفر رسیده است و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند و استانهای هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد هستند.

جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا روز سه شنبه با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، استاندار و مدیران دستگاه های اجرایی استان در سالن اجتماعات رویش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.

.