به گزارش اکونا پرس،

احمد حسین زادگان در نشست تخصصی ستاد مقابله با کرونا استان که با حضور فرمانده نیروی انتظامی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و برخی فرمانداران استان برگزار شد، با بیان اینکه مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا لازم الاجراست، خاطرنشان کرد : همه باید همکاری کنند تا شاهد خروجی مناسب باشیم و با کمک یکدیگر وارد پیک سوم نشویم.

نماینده عالی دولت در استان، خاطرنشان کرد: در کنترل کرونا راهی جز اجرای سخت گیرانه محدودیت ها و تشدید رعایت الزامات بهداشتی نداریم.

استاندار مازندران، اظهار داشت: نظارت بر اجرای محدودیت ها با همکاری دستگاه های متولی تشدید گردد و فرمانداران می بایست شهرستان ها را از حالت عادی انگاری خارج نمایند.

وی افزود: مدیریت بیماری کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی یک اصل در مقابله با ویروس کروناست، که نباید به هیچ وجه نادیده انگاشت.

حسین زادگان اظهار کرد: در روستاها از ظرفیت دهیاران برای اجرای محدودیت های بیشتر و رعایت پروتکل های بهداشتی بهره گیری شود.

استاندار مازندران افزود: صدا و سیما با آگاهی بخشی بیشتر به مردم بیش از پیش اهتمام نماید و آموزش می تواند در رویکردهای اصولی مردم و افزایش حساسیت های اجتماعی در مقابله با ویروس کرونا اثربخش باشد.

وی گفت: مصوبات ستاد مقابله با کرونا یک پشتوانه قانونی برای مقابله با این بیماری است و در مورد سلامت مردم با هیج کس تعارف نداریم و فرمانداران می بایست با تعامل و همکاری دانشگاه علوم پزشکی کانون های ابتلا به ویروس کرونا را شناسایی و نسبت به کاهش ابتلا به این ویروس اقدام نمایند.

استاندار مازندران یادآور شد: افزایش درصد رعایت پروتکل های بهداشتی می تواند منجر به کاهش مبتلایان کرونایی گردد تا به نوعی بتوانیم آمار مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان های زرد را کنترل نماییم.

وی خاطرنشان کرد: با استفاده از ظرفیت های طرح شهید سلیمانی نسبت به نقاط آسیب زا و گروه های آسیب پذیر تمرکز ویژه صورت گبرد تا مانع از فوت افراد درگیر به کرونا شویم و همچنین اطلاع رسانی و اقدامات رسانه ای در شهرستان ها می تواند مانع از دورهمی و شب نشینی ها و ترددهای غیرضروری گردد.

احمد حسین زادگان تاکید کرد: رعایت پروتکل های بهداشتی با افزایش تمرکز بر آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به جامعه با استفاده از ظرفیت شهرداری ها و حساس کردن مردم می بایست افرایش یابد.

 دکتر سید عباس موسوی رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز در گفتگوی ویژه خبری شبکه ۲ سیمای جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: به دلیل تفاوت روند همه گیری ویروس کرونا در کشور و اینکه مازندران پیک سوم نداشته است ، با روند ملایم افزایشی ابتلا به کرونا در استان روبرو هستیم.

وی تاکید کرد: تلاش می کنیم تا با جلوگیری همه عوامل دخیل در شیوع بیماری، در مازندران شاهد پیک سوم نباشیم./مسعود شریعت زاده