به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، آیت‌الله العظمی علوی گرگانی با اشاره به نقش محوری زکات در اقتصاد جامعه اسلامی گفت: طبق کلام معصوم (ع) اگر حق زکات ادا شود حتی یک فقیر در جامعه پیدا نخواهید کرد.

وی تاکید کرد: در توزیع زکات باید دقت کنید که به فرد نیازمند واقعی برسد؛ حسن عمل و رفتارتان با جامعه طوری باشد که در احیای فریضه زکات موفق شوید.

وی با بیان خاطره‌ای از سابقه فعالیت خود در تصدی امر زکات تصریح کرد: برای انجام این کار مهم هرگز ناامید نشوید و به صورت جدی پیگیری کنید.

آیت‌الله علوی گرگانی با بیان اینکه بی‌عدالتی و اسراف در این امور باعث نارضایتی مردم می‌شود، تاکید کرد: مراقب باشید خطا و اشتباهی نداشته باشید چرا که مردم امروز چشمانی تیزبین دارند.

وی اضافه کرد: گزارش خدمات خود را به مردم بدهید تا از کارهای شما مطلع باشند؛ اگر مردم ببینند شما مسئولان در خدمت به آنها پیشقدم هستید، خودشان با میل و رغبت به شما کمک می‌کنند.

حجت الاسلام محمدطاها مهری، مدیرکل امور اجرایی زکات کمیته امداد نیز در این دیدار با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به اجلاس سالانه‌ زکات و انتقاد از کم‌کاری در امر اقامه‌ زکات انتقاد که فرمودند «نظام جمهوری اسلامی باید این فریضه‌ بزرگ را در سرلوحه‌ برنامه‌های خود قرار دهد. متاسفانه در مباحث فقاهتی و معرفتی و همچنین در نهضت احیای زکات، کم کاری کرده‌ایم.» ادامه داد: زکات باید سرلوحه فعالیت‌های مسئولان جمهوری اسلامی قرار بگیرد تا این فریضه الهی احیا شود.

مهری تلاش متولیان زکات در کشور را یادآور شد و گفت: فرهنگ‌سازی، ترویج، تبلیغ و تبیین کارکردهای زکات به عنوان نظام مالیه اسلام از اولویت‌های اداره کل اجرایی زکات کمیته امداد است‌.