به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان قم به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر وچهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مراسم تجلیل از کارگران نمونه، گروههای کار و واحدهای نمونه استان با حضور مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ، اعضای شورای هماهنگی مدیران دستگاههای تابعه وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان ، نمایندگان تشکلات کارگری ، کارفرمایی و تعاونگران و همچنین جمعی از کارگران ، کارفرمایان و تعاونگران استان در محل سالن همایشهای بیمارستان امام رضا علیه السلام مدیریت درمان تأمین اجتماعی استان قم برگزار شد.

مصطفی کاویانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم، اتکا به توان نخبگان و استفاده بهینه از ظرفیت های داخلی را راهگشای مشکلات اقتصادی کشور دانست و گفت: در شرایط فعلی که تحریم های ظالمانه مشکلات اقتصادی را افزون کرده، با یک برنامه ریزی درست و استفاده بهینه از ظرفیت های بومی میتوان بر مشکلات اقتصادی غلبه کرد.

کاویانی افزود : رفع دغدغه ها وپیگیری مشکلات مسکن کارگران و فعال کردن واحد های نیمه فعال  با هدف تحقق جهش تولید و کاهش نرخ بیکاری در استان قم از اولویت های کاری ما در سال جاری بوده و همچنان ادامه خواهد داشت .

وی اظهار داشت : امروز در واحدهای تولیدی استان با کمبود نیروی کار مواجه هستیم که این مشکل ناشی از عدم وجود برنامه صحیح آموزشی متناسب با بازار کار در سطح دانشگاهها است.

وی همچنین کارگران و فعالان عرصه کارو تولید را سربازان خط مقدم جبهه جنگ اقتصادی عنوان کرد و تصریح کرد: در شرایط اقتصادی فعلی همه اقشار بخصوص کارگران و کافرمایان وظیفه دارند  با تلاش خود زمینه توسعه اقتصادی کشور را تسهیل کنند.

در این مراسم آقایان شوکت به نمایندگی از کارگران استان و دکتر علیمحمدی مدیریت درمان تامین اجتماعی نیز ضمن گزارش عملکرد به بیان مسائل موجود در استان پرداختند.

همچنین در انتهای این برنامه از 32 نفر از کارگران و کارفرمایان نمونه استان تجلیل شد.