به گزارش اکونا پرس،

به نقل از ایثار واحد استان قم، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قم در جمع اعضای شورای ستاد اقامه نماز بنیاد گفت: از محورهای اصلی محتوای وصایای شهدا ترویج فرهنگ نماز  خصوصا تاکید بر نماز جماعت است.
حجت الاسلام حسن هنرمند افزود: سیره شهدا را در وصایای شهدا می‌توان جستجو کرد، امروز بنیاد به عنوان متولی امور ترویج فرهنگ ایثار شهادت با نشر وصایای شهدا در مسیر ترویج سبک زندگی اسلامی گام بر می دارد.
وی ادامه داد: در راستای نشر فرهنگ نماز نیز برنامه و تفاهم نامه های مختلفی در بنیاد شهید و امور ایثارگران دنبال می شود.
رئیس ستاد اقامه نماز استان قم نیز در این جلسه گفت: همانگونه که امام راحل فرمودند، بنیاد شهید افضل بنیاد هاست، این دستگاه دستگاه فرهنگی است و در نشر ارزش ها می تواند نقش مهمی ایفا نماید.
محمد خامه یار افزود: در  ارزیابی ها و مشاهدات عینی بنیاد از لحاظ فعالیت های مربوط به نماز و داشتن نمازخانه های بسیار مناسب و اقامه نماز در محیط اداری و فروشگاه‌ جانبازان اهتمام دارد و تقویت مستندسازی می‌تواند جایگاه بنیاد را از شایسته تقدیر ارتقاء دهد.
وی تاکید کرد: در ترویج فرهنگ نماز باید بر روی مدارس شاهد نیز سرمایه گذاری صورت گیرد و دانش آموزان شاهد در عرصه نماز نیز الگو باشند.
در پایان این مراسم از کتاب" می خوام بدونم نماز چیه؟ " رونمایی شد. این کتاب با حمایت بنیاد شهید و امور ایثارگران و با موضوع دانستنی هایی پیرامون نماز تالیف شده است.