به گزارش اکونا پرس،

«محمود محمودزاده» درباره آخرین وضعیت اعطای تسهیلات ودیعه مسکن به ایرنا، افزود: تاکنون یک میلیون و ۳۳۷ هزار و ۱۲۷ نفر به عنوان متقاضی ثبت نام وام ودیعه مسکن در سامانه ثبت نام کردند.

وی گفت: از این تعداد ۳۷۳ هزار و ۶۰۶ نفر به بانک معرفی شده اند و تعداد وام پرداخت شده تا روز گذشته(شنبه) ۱۹ مهرماه ۴۴ هزار و ۴۷۴ فقره بوده است.

وی از مکاتبات دایم با بانک مرکزی برای حل مشکلات در پرداخت وام به مستاجران خبر داد و با اشاره به گلایه مستاجران از رفتار بانک ها،  گفت: برخی بانک ها در پرداخت وام به مستاجران سخت گیری می کنند.

وی افزود: تاکید ستاد کرونا این بود که با حداقل وثایق و با حداکثر تسهیل، پرداخت تسهیلات به مستاجران انجام شود. اما اکنون با موضوعات جدیدی درگیر هستیم و هر بانکی شرایط خاص خود وجود دارد.

وی در پاسخ به این سوال که وزارت راه برای حل این مشکل چه برنامه ای دارد، گفت: وقتی مصوبه ای صادر می شود هر نهادی وظیفه خود را باید انجام دهد. وظیفه وزارت راه تنطیم‌گری بازار اجاره بود که برای آن مصوبه اعطای تسهیلات را از ستاد اخذ کرد و سامانه ثبت نام را طراحی و واجدان شرایط را شناسایی و به نظاک بانکی معرفی کرد.