به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل، شرکت نفت پاسارگاد امروز شنبه (۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳) با حضور بابک افقهی، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی(تاپیکو) از محصول جدید خود با عنوان قیر پلیمری ۲۲_۷۶ مخصوص باند فرودگاه‌های کشور رونمایی کرد.

بابک افقهی، مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی(تاپیکو) در این باره بیان کرد: با عنایت به تاکیدات رهبری مبنی بر جهش تولید و افزایش‌ تولید، شرکت نفت پاسارگاد، بزرگترین تولیدکننده قیر در خاورمیانه اقدام به تولید محصولی جدید کرد.
وی در ادامه گفت: محصول تولید شده در تسهیل بار ترافیکی فرودگاه‌های تاثیر به‌سزایی دارد در عین حال که در غالب فرودگاه‌‌های کشور قابل استفاده است.
اکبر دادخواه، مدیرعامل شرکت نفت پاسارگاد نیز‌ در این باره با اشاره به کاربرد این محصول در باند فرودگاه‌‌ها بیان کرد: با توجه به بار ترافیکی مسیر فرودگاه‌ها و شرایط متنوع آب و هوایی کشور لزوم استفاده از قیرهای اصلاح شده یا پلیمری برای فرودگاه‌ها احساس می‌شود.

مدیرعامل شرکت نفت پاسارگاد افزود: ضمن آنکه تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری و نگاه ویژه شرکت نفت پاسارگاد به تولید دانش بنیان و ارتقای تولید محصولات از جمله انگیزه‌های شرکت بود. در همین زمینه تولید این محصول را برای اولین بار در کشور دنبال کردیم.
وی ادامه داد: قیرهای پلیمری دارای ویسکوزیته ، استحکام و قابلیت ارتجاع بالایی هستند که عمر مفید جاده‌های ساخته شده با این محصولات به مراتب افزایش‌ پیدا می‌کند. قیر پلیمری عملکردی PG 76-22 نیز با خاصیت ارتجاعی بالای ۹۰ درصد یکی از گریدهای خاص قیرهای اصلاح شده است که در عمده فرودگاه‌های کشور قابل استفاده خواهد بود.
دادخواه در پایان عنوان کرد: شرکت‌ نفت پاسارگاد به عنوان یکی از تولیدکنندگان اصلی قیرهای اصلاح شده و پلیمری در کشور به حساب می‌آید و در طول دو سال گذشته بیش از ده هزارتن از این محصولات را به کشورهای مختلف صادر کرده است.