به گزارش اکونا پرس،

 مهندس قاسم شهری، مدیرعامل پتروشیمی شهید تندگویان در مراسم نشست معارفه پتروشیمی شهید تندگویان جهت عرضه در بازار سرمایه گفت: با هماهنگی که با شرکت  با فرابورس انجام شده، ۹/۵ درصد از سهام پتروشیمی در بورس عرضه می شود و درصورتی که شرایط بازار مناسب باشد این عرضه ادامه خواهد داشت. طبق قوانین جدید بازار بورس و فرابورس ۸ درصد این عرضه عام است و ۱/۵ درصد تخفیف برای شرکت های سرمایه گذاری است.
وی گفت قیمت عرضه امروز بعد از ظهر در آگاهی عرضه ای که از سوی شرکت فرابورس منتشر می شود، اعلام می شود.
قاسمی شهری با بیان این نکته که شرایط پیش آمده و موضوع کرونا در تولید شرکت تاثیر نداشته گفت تلاش شده با حفظ موارد ایمنی و در نظر گرفتن سلامت کارکنان تولید را انجام دهیم.
وی افزود شهید تندگویان شرکت انحصاری در تولید پت و پلی اتیلن در خاورمیانه است که تامین نیاز بازار داخل را به عهده دارد و عمده محصولات این شرکت پت با گرید نساجی و بطری است و ظرفیت تولید ۱ میلیون ۵۰۰ هزارتن در سال است.
مدیر عامل پتروشیمی تندگویان گفت وضعیت سودآوری شرکت روند رو به رشد داشته و در سال ۹۷، ۱۱۲۰ میلیارد تومان بوده و تاپایان بهمن ماه ۹۷ به ۱۵۴۰ میلیارد تومان رسید و با توجه به مثبت شدن تولید در اسفند ماه، تا پایان سال ۹۸ به ۱۷۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید و پیش بینی می کنیم سودآوری شرکت در سال آینده به اندازه سال ۹۸ باشد.
قاسمی تاکید کرد صادرات در مرحله دوم است و در مرحله اول تامین نیاز داخل را برعهده داریم  یعنی ما ملزم هستیم اول نیاز داخل را تامین کنیم و در صورت داشتن تولید مازاد صادرات داشته باشیم. در برخی از محصولات از جمله الیاف بازار صادراتی خوب باشد، صادرات انجام می شود. کشورهای هدف براری صادرات چین، تایوان، افغانستان، عراق کشورهای همجوار و ترکیه است.
او با اشاره به این مطلب که سیاست مجموعه هلدینگ همواره این بوده است که علاوه بر شفافیت، مشارکت مردم را در بورس بیشتر کند، گفت بنابراین وقتی سهمی در بورس عرضه می شود هلدینگ حمایتهای خود را در چارچوب قوانین و مقررات از سهام عرضه شده دارد تا سرمایه ای که وارد بازار می شود بر تولید و رونق ملی اثر بگذارد. این حمایت درمورد سهام پتروشیمی تندگویان که شنبه در بورس عرضه می شود نیز مصداق دارد و امیدوارم این سهم نیز مانند سایر سهام های عرضه شده سودآوری خوبی برای سهام داران داشته باشد.
 در ادامه این مراسم محبی‌فرد، معاون مالی و سرمایه گذاری شرکت هلدینگ خلیج فارس نیز گفت: در تلاش هستیم تا سوخت مورد نیاز را تا پایان سال ۹۸ به پتروشیمی بیدبلند تزریق کنیم تا عملیات تولید این پتروشیمی اواخر سال شروع شود و از اواخر اردیبهشت ماه ۹۹ به درآمد برسیم.
به گزارش کدال نگر بورس ٢۴ شرکت پتروشیمی تند گویان در ٩ ماهه منتهی به آذر ٩٨ برای هر سهم ۶٠٩ ریال سود محقق کرد. شگویا در مدت مشابه سال قبل ٣٢٢ ریال سود برای هر سهم شناسایی کرده بود. علت اصلی افزایش ٨٩ درصدی سود در ٩ ماهه سال ٩٨ نسبت به مدت مشابه قبل را می توان ناشی از رشد ۵١ درصدی درآمدهای عملیاتی دانست.