به گزارش اکونا پرس،

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نفت­ خیز، این نشست در پی هشدارهای سازمان هواشناسی در خصوص پیش­ بینی بارش­ طی روزهای آینده، باحضور اعضای ستاد بحران و مدیران عامل شرکت‌های بهره‌بردار از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد.

در این نشست ایمنی تأسیسات و خطوط لوله انتقال نفت و گاز شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب واقع در استان‌های حوزه فعالیت به­ ویژه تأسیساتی که بیشتر در معرض آسیب‌های ناشی از سیلاب هستند ارزیابی و مورد بررسی قرار گرفت.

همچنین ضمن اعلام آمادگی برای کمک به شهرها و روستاهای در معرض سیلاب‌های احتمالی در راستای مسئولیت­ های اجتماعی، در خصوص اتخاذ تدابیر لازم برای محافظت از تأسیسات و صیانت از تولید در مقابل حوادث ناشی از سیل بحث و تصمیم گیری شد.

مدیران ستادی و مدیران عامل شرکت­ های بهره‌برداری نفت و گاز کارون،‌ مارون و گچساران و مدیران عملیات شرکت‌های بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری و مسجدسلیمان نیز در این نشست گزارشی از اقدامات انجام شده و در دست اجرا برای مقاوم‌سازی تأسیسات اداری و صنعتی ارائه دادند.

آخرین وضعیت جاده‌های دسترسی به چاه‌ها و واحدهای عملیاتی و پروژه‌های تعمیر و بازسازی آنها، پایش خطوط لوله جریانی و انتقالی، وضعیت شیرهای ایمنی بر روی خطوط لوله در مقطع رودخانه­ ها، وضعیت ماشین­‌آلات سنگین و سیار ساختمانی، آماده­‌سازی اسکیمرها و بوم‌ها برای پاکسازی رودخانه‌ها، مقاو‌‌‌م­‌سازی سیل­‌بندها، تعمیر و آماده‌سازی پمپ‌های جمع­ آوری و انتقال آب و مولدهای برق اضطراری،‌ آماده باش نیروهای عملیاتی و سازماندهی نیروی انسانی مرتبط با مدیریت بحران سیلاب، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ویروس کرونا و استفاده از تجارب مقابله با سیلاب در سال‌های گذشته از جمله موارد مطرح شده در این نشست بود.