به گزارش اکونا پرس،

به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران،مدیر ارتباطات فرابورس ایران آخرین وضعیت پذیرش دو تیم استقلال و پرسپولیس را در فرابورس تشریح و بر این موضوع تاکید کرد که هواداران دو تیم باید توجه داشته باشند که سهامداری با هواداری فرق دارد.

 مبینا بنی اسدی از برگزاری جلسه معارفه پرسپولیس در چند روز گذشته به صورت آنلاین خبر داد و افزود: در هفته جاری نیز جلسه معارفه استقلال به صورت آنلاین برگزار شد و طی این جلسات، آشنایی مدیریت و مجموعه پذیرش فرابورس با وضعبت دو باشگاه اتفاق افتاد. در این جلسات مواردی نسبت به وضعیت صورت‌های مالی در مورد اینکه اطلاعات به‌روزرسانی نشده بودند مطرح و قرار شد دو شرکت اطلاعات خود را به‌روزرسانی کنند و طی روزهای آینده در اختیار فرابورس قرار دهند.

به گفته بنی‌اسدی فرایند پذیرش هر شرکت در بورس و فرابورس بستگی به روند طی شدن این اصلاحات مورد نیاز در خود شرکت‌ها دارد و هرچه سریع‌تر این دو باشگاه بتوانند خود را با ساختار پذیرش تطبیق دهند این فرایند زودتر اتفاق می‌افتد.

مدیر ارتباطات فرابورس ایران با تاکید بر اینکه موضوع اصلاح ساختارهای این دو تیم تا حد زیادی انجام شده و تغییر اصلاح ساختاری قابل مشاهده است، گفت: اینکه در نهایت سرخابی‌ها پذیرش خواهند شد یا نه، منوط به اطلاعاتی است که طی روزهای آینده در اختیار فرابورس قرار می‌دهند. درواقع باید اطلاعات را تکمیل کنند و دوباره در هیات پذیرش مطرح شوند.

بنی اسدی به این سوال که آیا صورت‌های مالی دو تیم امکان پذیرش را به آن ها می‌دهد، پاسخ داد: بازارهای متنوعی در فرابورس وجود دارد. بازار اول، بازار دوم و بازار پایه.؛ شرکت‌ها با توجه به شرایطی که دارند یا در بازار اول و دوم پذیرش می‌شوند و یا در بازار پایه درج خواهند شد. باید با توجه به اطلاعاتی که در اختیار فرابورس قرار می‌دهند، بررسی شود که شرایط کدام بازار را احراز می‌کنند.

وی همچنین به این سوال که آیا با توجه به هواداران میلیونی دو تیم و علاقه هواداران به حمایت از تیم‌ها از طریق خرید سهام و با توجه به بدهی‌های دو باشگاه، سرمایه مردم به خطر نخواهد افتاد، پاسخ داد: در کل وضعیت خصوصی‌سازی از طریق بازار سرمایه در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه‌های ورزشی و فرهنگی اتفاق خوبی است که باید در هر کشوری رخ دهد. تیم‌های ورزشی زیادی در دنیا وجود دارند که سهامشان در بازار سرمایه عرضه می‌شود و این اقدام باید در ایران از جایی آغاز شود.

مدیر ارتباطات فرابورس ایران تاکید کرد: در نهایت باید توجه کرد که تعریف سهامدار با هوادار فرق می‌کند و باید این تفکیک صورت بگیرد. تا کنون نیز شاهد فضای احساسی در بازار سرمایه بودیم. برخی رشدها و نزول‌ها در بازار سرمایه صرفا احساسی و ناشی از هیجان بوده‌اند و هواداران باید بدانند وضعیت سهامداری متفاوت از هواداری آنان نسبت به این دو باشگاه است.