به گزارش اکونا پرس،

به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، در عرضه اولیه 5 درصد از کل سهام این شرکت تعداد 138 سرمایه‌گذار واجد شرایط مشارکت کردند که بیشترین حجم تخصیص‌یافته به هر سرمایه‌گذار تعداد 2 میلیون و 789 هزار و 534 سهم و قیمت تخصیص 3333 ریال بود.

منظور از سرمایه‌گذاران واجد شرایط صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک ثبت‌شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار هستند.

در عرضه اولیه سهام حآفرین از فردا سرمایه‌گذاران حقیقی و خرد نیز می‌توانند از بازار و در قیمت روز این سهام را خریداری کنند.

در عرضه حآفرین تعداد کل سهام قابل عرضه 371 میلیون و 400 هزار سهم معادل 5 درصد از کل سهام این شرکت بود که حداکثر تعداد سهام قابل خریدارای توسط هر سرمایه‌گذار واجد شرایط 74 میلیون سهم اعلام شد. همچنین دامنه قیمت در ثبت سفارش این سهم از مبلغ 2727 ریال تا مبلغ 3333 ریال بود.

گفتنی است مدیرعامل شرکت ریل پرداز نوآفرین در نشست خبری ویژه عرضه اولیه سهام این شرکت با تشریح عملکرد این مجموعه گفت: ریل پرداز نوآفرین از زیرمجموعه‌های هلدینگ ارزش‌آفرینان فدک و پنجمین شرکت زیرمجموعه این هلدینگ محسوب می‌شود که به بازار سرمایه وارد شده است.

به گفته محمد ذوالقدری، «حآفرین» دو شرکت زیرمجموعه دارد که دلیجان طلایی شکوه پارس با نماد «حشکوه» در تابلو زرد بازار پایه فرابورس درج نماد و ریل گردش ایرانیان نیز در نماد «حگردش» در بازار پایه تابلو زرد بازگشایی شده است.

مدیرعامل حآفرین در بخش دیگری از این نشست خبری با بیان اینکه در ریل پرداز نوآفرین علاوه بر سرویس حمل‌ونقل ریلی، زنجیره سفر را نیز کامل می‌کنیم، گفته بود: طیف وسیعی از صنایع مختلف از واگن‌سازی تا صنایع ظریف در کنار یکدیگر جمع شده‌اند تا ریل پرداز نوآفرین شکل بگیرد و احتمال اینکه دوباره بتوان این زنجیره صنعت را کنار هم تجمیع کرد بسیار محدود است، از این رو خلق دوباره مجموعه‌ای مشابه با حآفرین بسیار محدود خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه تمامی فعالیت‌های مربوط به حمل‌ونقل ریلی از پرداخت مالیات معاف هستند، عنوان کرد: این شرکت دارای مزیت‌های رقابتی است به نحوی که زنجیره خدمات را تکمیل و علاوه بر حمل‌ونقل، سرویس هتلینگ و پکیج کامل سفر را نیز ارائه می‌کند.