به گزارش اکونا پرس،

مصاحبه با دکتر اسکندر محمدی مدرس دانشگاه ها و فعال سیاسی را در ادامه می خوانید:

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان

جایگاه پاسدار انقلاب چه نقشی در مقابله با جنگ اقتصادی علیه ملت ایران دارد؟

اول باید جایگاه حساس ومهم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نظام مقدس جمهوری اسلامی را روشن نماییم ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از نهادهای برخاسته از دل مردم در زمان حساس دوران ظهور انقلاب بود که با بصیرت امام راحل(ره) تشکیل وبا پشتوانه مردمی تقویت یافت. وپس از آن در سایه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در مسیر پیشرفت وآبادانی کشوربه مانند دوران پر فروغ دفاع مقدس خوش درخشید. واز آنجا که سپاه در وضعیت فعلی بحمدالله در بالاترین آمادگی دفاعی وتوان همه جانبه نظامی ـ اقتصادی ،فرهنگی قرار دارد دشمنان قسم خورده انقلاب ملت ایران با هدایت آمریکا ،سعی در برهم زدن نظم اقتصادی ما را دارند ،چرا که در مواجهه نظامی زبون وناتوان هستند وچون این جبهه (اقتصادی)را برای جنگ انتخاب کرده اند فرزندان ایران اسلامی با درایت واشرافیت بر این جنگ تجاری عملا ابتکار عمل را در دست گرفته اند. هرچند با همراه کردن بعضی از کشورهای سر سپرده در منطقه تلاش می کنند با این فشار به اهدافشان نزدیک تر شوند، اما خداروشکر حضور تمامی نیروها وگروههای جهادی به ویژه سپاه پاسداران این توطئه را کم رنگ وکم اثر نموده است . باید بخاطر داشته باشیم که فعالیت های سپاه یک وجهی وتک بعدی نیست ودر تمامی عرصه ها به ویژه در عرصه اقصادی وحمایتی صاحب تجربیات ودستاوردهای گرانقدری است که در بحرانها نقش آفرینی می نماید من لازم میدانم به نکته ای در خصوص اقتصاد اشاره کنم .از نظراقتصاد دانان اقتصادی موفق است که نیروی انسانی ومردم نقش بیشتری را درآن اقتصاد ایفا کنند. از آنجایی که سپاه یک نیروی مردمی با قدرت نفوذ محبوبیت در بین گروهها واقشار مختلف مردم می باشد این رسالت را در جنگ اقتصادی با بهترین شکل انجام میدهد.

حدود  و ثغور  فعالیت  سپاه پاسداران   چگونه است ؟

 به نظر  من  سپاه  یک نیروی  صرفا  نظامی نیست  که فقط و فقط در یک بعد  خلاصه  شود ، شاید   برخی  با این دیدگاه  سپاه را تحلیل  می کنند  که غیر منصفانه و ناقص  است . سپاه  یک نهاد  مردمی  بر خاسته  از دل  همین مردم  است  که در تمامی  بحران  ها  و پیشرفتهای  کشور نقش  مردمی  را بر حسب  رسالت  و وظیفه   خود انجام   می دهد . حضور سپاه  در تمامی   میدانهای   اثر گذار  اجتماعی  اقتصادی   فرهنگی  و غیره ...  لازم  و ضررو ریست  وبا رجوع  به سوابق  قبلی  و موفق  این نهاد   ارزشمند  حضور سپاه  در تمامی   عرصه ها  یک فرصت  و برای  انقلاب  و مردم  محسوب  می شود  ودر عرصه   های  بین المللی  مطابق   با اهداف  و آر مانهای  انقلاب  هم  در صدور  انقلاب  و هم   در دفاع  از ستمدیدگان  و ملتهای  مورد ظلم  واقع   شده ی  دنیا حضور  فعال  و نقش  آفرین  داشته  باشد . با توجه  به این  حضور  موثر  فرامرزی ، ملتها  و کشو رهای   مظلوم   دنیا  در هر کجای   جهان  همواره  ایران   اسلامی  را به   عنوان   اولین  حامی ستمدیدگان می دانند. و سپاهیان را که نماینده  ملت  شریف  ایران  می باشند  به عنوان  ناجی و فریادرس می دانند  بحمدالله  سپاه  در بیرون  مرزها  به مانند داخل ، آنچنان  اقتداری  دارد  که اکثر  گروههای  تکفیری  را که پشتوانه  های  مالی  و نظامی  دارای  استحکامات  زیادی  بودند  درهم کوبید  و همه کشور ها  به این اقتدار  سپاه  آگاه  هستند

 نظر شما  در باره  حمایت  سپاه  از دولت به  ویژه در باره  سردار سلیمانی  از آقای  رو حانی  چیست؟

خو شبختانه  ،  سپاه  از استقلال  خوب  و لازم  بر خوردار  بوده  و همواره  در مسیر  فرمان  انقلاب  بوده  وبه  هیچ  جریان فکری و حزبی وابستگی  نداشته  و مهمترین  رسالت  خود رادفاع   از آرمانهای   حضرت امام خمینی  (ره )  و انقلاب  اسلامی  ایران  در تامی  عرصه  دانسته  است  به همین خاطر و با توجه    به توان   این نیروی  عظیم ، دشمنان  این انقلاب  در  راس  آنها آمریکا  با  حکومتهای دست نشانده همواره سعی نموده اند سپاه را از گروهها و نهادها و دولت جدا بدانند و آنها را در مقابل هم قرار دهند اما خوشبختانه با بصیرت فرماندهان و مسئولان این نهاد ارزشمند و پیروی از توصیه های مقام معظم رهبری مبنی بر وحدت همه جانبه. این توطئه نیز خنثی شده و حمایت سپاه از دولت حمایتی انقلابی در این برهه حساس بوده باید خاطر نشان کرد که  ممکن است انتقاداتی به برخی از عملکرد و کارهای دولت وجود داشته باشد که این اختلاف وجدایی نیست. ولی در این زمان که تمام توان کشورهای متخاصم علیه نظام مقدس جمع شده اند وحدت  داخلی مهم ترین عامل پیروزی ملت ایران در برابر توطئه های خارجی است. و ما به خوبی می بینیم که هر بار سعی در جدایی و ایجاد تفرقه بین حاکمیت و سپاه را داشته اند و از هر تلاشی در این راستا فروگذار نبوده اند و بعضا با استفاده از عوامل نفوذی داخلی اقداماتی را در این خصوص انجام داده اند اما با بصیرت و دانایی سپاه هر بار امید آنها را به یاس تبدیل نموده اند. یادمان باشد که سپاه نتیجه و دستاوردها آگاهانه قیام ملت بزرگ ایران در برابر ظلم ستیزی استکبار بوده و بیشترین فشار استکبار علیه این نهاد ارزشمند متمرکز شده است.(اشاره به اقدام اخیر آمریکا در برابر سپاه) و تمامی خواسته آنها جدایی سپاه از ملت و دولت است. بحمدالله مسئولین این نهاد خدوم ملت نقش دشمنان را برآب نموده. و سپاه و مردم و دولت همه در مسیر رهنمودهای مقام معظم رهبری. یک صدا و هم صدا با وحدت عملی فریاد استکبار ستیزیشان گوش شیاطین زمان را کر نموده است و چشمشان را کور.

به همین خاطر توان و جرات تهدید نظامی رو در رو را با سپاه ندارند و همواره لرزه بر اندام دارند.