به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، "محمد محمددوست" با اعلام این خبر گفت: همزمان با آغاز تردد زائران اربعین حسینی از مرز چذابه و لزوم ارائه خدمات شهری مطلوب به شهروندان شهر بستان و زائران، تاکنون به صورت روزانه هجده تن زباله جمع آوری و 6 هکتار از سطح مسطح مسیر تردد زوار، گیت های ورودی و محدوده مین زدایی و همچنین مسیرهای برگشت زائران از چذابه به بستان رفت و روب شده است.

وی از انجام تبلیغات محیطی در شهرهای بستان و چذابه خبر داد و گفت: در این عملیات 300 مترمربع بنر شامل تمثال شهدا و اطلاع رسانی محل اسکان زوار و مواکب و همچنین صد پرچم در مسیر بستان تا چذابه نصب شده است.

محمددوست خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش حجم تردد زوار از مسیر چذابه که پیش بینی می شود نسبت به سال گذشته از 30 تا 300 درصد افزایش خواهد داشت، بیش از یکصد و چهل چشمه سرویس بهداشتی ، چهار نمازخانه با گنجایش 7 هزار نفر احداث و با استفاده از روزانه پنجاه کارگر خدمات رسانی به صورت شبانه روزی خدمت رسانی به زایران انجام خواهد گرفت.

وی گفت: در این راستا با استقرار یک دستگاه تانکر لجنکش، یک دستگاه واترجت، یک دستگاه فان مکانیزه و یک دستگاه خودرو روباز؛ حمل زباله، شستشو و نظافت مسیرها انجام می گیرد.

محمددوست افزود: یک دستگاه تانکر آب ششصد لیتری به همراه  دو دستگاه مینی بوس و یک دستگاه سواری مخصوص ایاب و ذهاب کارگران خدمات شهری به منظور حضور به موقع و پاکسازی محل های تردد زوار و مواکب از دیگر اقدامات پیش بینی شده در مرز چذابه است.

شهردار منطقه چهار در پایان گفت: جهت هرچه بهتر برگزار شدن مراسم معنوی اربعین حسینی و جلوگیری از هرگونه حادثه ، ایستگاه آتش نشانی برای خطرات احتمالی به ویژه انفجار مین در مرز چذابه احداث شده است.