به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 15، اکبر مختاری معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه با اعلام این خبر افزود: این طرح به همت اداره آموزش شهروندی و با همکاری راهنمایی و رانندگی تهران از اوایل دی آغاز و به مدت 5 هفته برگزار می شود.

به گفته وی، طبق زمانبندی انجام شده هزار و 420 شهروند در 9 مسجد، 6 سرای محله و 13 مدرسه از این آموزش ها بهره مند می شود که تاکنون 50 شهروند در سرای محله ابوذر و اتابک در این دوره ها شرکت کردند.

مختاری با اشاره به تعداد بالای موتورسوار در تهران گفت: راکبان موتورسوار در صورت عدم رعایت نکات ایمنی ضمن ایجاد حس ناامنی برای شهروندان، براثر سوانح مختلف آسیب های جبران ناپذیری را به خود، خانواده و جامعه وارد می کنند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه خاطرنشان کرد: این کمپین تلاشی نو در  ایجاد فرهنگ سازی برای جامعه بزرگ موتورسوارن  است.

وی در پایان  اهداف این کمپین را تشخص دادن و هویت دادن به موتورسواران از طریق تعریف موتورسوار خوب، اطلاع رسانی و آگاهی بخشی دربارۀ بی نظمی ها و قانون شکنی های موتورسواران با رویکرد ایجابی و تاکید بر خانوادۀ موتورسواران و افراد پیرامون آن ها عنوان کرد.