به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه چهار تهران" میکاییل علیپور " با اعلام این خبر و با بیان اینکه بارندگی های پی در پی  در شش ماهه دوم سال را شاهد بودیم گفت: به منظور جلوگیری از آبگرفتگی در سطح معابر و طغیان احتمالی مسیل ها و کانال ها، مرمت و بهسازی جداول ، انهار و کانال های منطقه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: در این طرح عمرانی و در شش ماهه دوم سال جاری، حدود 2 هزار و 500 متر طول جدول ، حدود  یک هزار و 100 متر طول انهار وحدود 460 متر طول کانیو در حدود 12 معبر منطقه احداث شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه چهار تهران در ادامه به بهسازی  و ترمیم دو کانال ابوذر وعبادی اشاره کرد و گفت: عملیات تحکیم  و ترمیم سقف و دیواره های کانال خاور(عبادی) حد فاصل بزرگراه شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی تا خیابان ساجدی به طول 360 متر اجرایی و ورودی کانال ابوذر به طول حدود 75 متر بهسازی شد. 

علیپور از لوله گذاری  و جمع آوری آب های سطحی به طول حدود  یکهزار متر در سه  معبر اصلی منطقه خبر داد و گفت: در شش ماهه دوم سال جاری به منظور جلوگیری از آبگرفتگی لوله گذاری در خیابان شکوفه به طول حدود 24 متر)عرضی( در امتداد 140 مترطول سال گذشته ، بهسازی و احداث کانیو به طول حدود  900 متر درخیابان جشنواره و در خیابان استقلال به طول حدود 60 متر اجرایی شد.

وی در پایان گفت: طبق برنامه ریزی های انجام یافته مرمت و بهسازی معابر و انهار سطح منطقه به طور مداوم و منظم اجرایی می شود  تا هیچ گونه مشکلی از نظر آب گرفتگی برای شهروندان منطقه پیش نیاید.