به گزارش اکونا پرس،

به نقل از پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، به گزارش پایگاه خبری معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران، مجید فراهانی با بیان آنکه بروز سیلاب یکی از مشکلات تاریخی شهر تهران است که خسارت های متعددی به جان و مال شهروندان وارد ساخته است، یادآور شد: حوادثی از قبیل سیل تجریش، آب شستگی پل تقاطع بزرگراه فتح با رودخانه کن و نیز خساراتی که سال گذشته در اثر سیلاب رخ داد، نشان می دهند بارندگی ها خبر نمی کنند و می توانند خسارات مالی و جانی قابل ملاحظه ای به شهر و شهروندان تحمیل کنند.

عضو پارلمان شهری با اشاره به تصمیم مدیریت شهری پایتخت برای اتمام هرچه سریعتر شبکه 4 کیلومتری جمع آوری سیلاب غرب تهران، این پهنه از پایتخت را از جمله حوزه های مستعد سیلاب ذکر و اضافه کرد: رواناب های حاصل از بارندگی در این پهنه به قلعه حسن خان و در نهایت به رودخانه کرج می ریخته است.

عضو و ناظر رئیس شورا درامور محاسبات و پایش عملکرد گفت: در پروژه مذکور دستگاه TBM در حال فعالیت برای حفاری و سگمنت گذاری است و اتمام بخش باقی مانده پروژه که حدود 2 کیلومتر است نیازمند فعالیت شبانه روزی دست اندرکاران اجرایی است؛ مهندسان و کارگرانی که با مشقت در فضاهای زیرسطحی فعالیت می کنند تا از جان و مال شهروندان تهرانی مقابل خطر سیلاب محافظت شود.

وی با اشاره به برخی دغدغه های مجموعه خاکریزآب عنوان کرد: تامین منابع غیرنقد و مصالح مورد نیاز جهت پیشبرد عملیات اجرایی اصلی ترین مسأله این پروژه ها است. از این رو قول دادیم در مجموعه مدیریت شهری پیگیری کنیم تا اقدامات اجرایی ضمن هماهنگی های لازم به سرعت و به صورت مستمر ادامه پیدا کند و مشکل تاریخی تهران در مواجهه با سیلاب هایی با دوره بازگشت ۵, ۱۰, ۲۵ و ۵۰ ساله برطرف گردد.

به گفته فراهانی، بهره برداری از پروژه جمع آوری و هدایت آب های سطحی محدوده بزرگراه های فتح و مخصوص کرج، پهنه غرب شهر تهران را مقابل سیلاب ایمن خواهد ساخت. کیفیت پروژه از یک تضمین حداقل 50 ساله برخوردار است و باید دست کسانی که در عمق زمین برای پیشبرد آن فعالیت می کنند را بوسید.