به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 16، این مراسم با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان، پیروز حناچی شهردار تهران، پیمان پورنصر شهردار منطقه 16، ارشدی مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان تهران و ... برگزار شد.

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در این مراسم اظهار داشت: برای رونق استارتاپ ها در حوزه غذا و کشاورزی باید بستر نوآوری فراهم شود، در مدل کسب و کارهای نوآورانه ، دولت نقش حمایتی ایفا و یک استارتاپ متناسب با مدل کسب و کارش ، بستر ارائه خدمات را فراهم می کند، در حوزه کشاورزی و غذا نیز همین گونه است و هنر این شرکت ها و صنایع نرم و خلاق، نوآوری و توانمندی فناورانه آن ها در ایجاد بستری برای ارائه خدمت یا محصول به مشتری است.

وی افزود: بزرگترین اشتباه تلاش برای دیکته کردن قوانین و آیین نامه های فعلی به استارتاپ ها است، زیرا روش های پیشین در باره این کسب و کارها کارآمد نیست و باید با رویکرد تازه ای نسبت به استارتاپ ها توجه کرد، ستاری، با اشاره به این‌که شرکت‌های دانش‌بنیان، استارتاپ‌ها و صنایع نرم و خلاق، از روش‌های جدیدی استفاده می‌کنند و قوانین موجود را کنار می‌زنند، گفت: اگر به دنبال نوآوری و تحول هستیم باید میدان عمل و ابتکار را برای این استارتاپ‌ها فراهم کنیم و در مسیر حرکت همراهی و حمایت شوند بدون این‌که در مدل کسب و کار آن‌ها دخالت کنیم. در این صورت، بخش سنتی نیز به این سمت ترغیب شده و بر روی این کسب‌وکارها سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

حناچی شهردار تهران نیز در راستای حمایت از صنایع بزرگ که به نقاط بی دفاع تبدیل شده گفت: باید برای این صنایع که در داخل شهر به نقاط بی دفاع تبدیل شده و عملکرد سابق رو ندارند تصمیم گیری شود، این مجموعه نیز از همین نمونه ها است که در قرن ١٤ ساخته شده است و مدیریت شهری همکاری و تعامل لازم را با معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری دارد تا تهدیدها به فرصت تبدیل شود.