به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ، 4 "حمیدرضافرخی"  در این رابطه گفت: با توجه به قرار گرفتن در فصل بارندگی و پیشگیری از مشکل آبگرفتگی های فصلی، انهار و مسیل های منطقه بازبینی و نظافت شد و شرایط انهار و جویها در بارندگی تحت کنترل قرار گرفت.

او  با اشاره به شناسایی نقاطی که احتمال آبگرفتگی آنها زیاد است،  گفت: زباله های ریخته شده در انهار یکی از عوامل اصلی آب گرفتگی است که در این عملیات جوی ها، مسیل ها و نهرها پاکسازی شد.

فرخی با اشاره به حفظ بهداشت و نظافت شهری به عنوان راه اصلی جلوگیری از آبگرفتگی های معابر گفت: زباله های ریخته شده در انهار یکی از عوامل اصلی آبگرفتگی است  که متاسفانه در روزهای کرونایی زباله هایی همچون ماسک نیز بدان افزوده شده و بر همین راستا به صورت روزانه از مسیل ها و کانال ها بازدید به عمل آمده و نظافت انهار و مسیل ها صورت می گیرد.

او در ادامه با اشاره به کسب رتبه نخست منطقه 4 تهران درخصوص لایروبی و پاکسازی مسیل ها و آبهای سطحی افزود: منطقه ۴ دارای حدود ۵۰ کیلومتر کانال و مسیل روباز، روبسته و مدفون است که بعضا مسیل ها و کانال ها طبق برنامه زمانبندی لایروبی می شوند و  با اقدامات انجام شده از سوی حوزه خدمات شهری منطقه، تا به امروز آبگرفتگی ها به حداقل رسیده است.

فرخی گفت: با پیگیری های به موقع نقاط خطرپذیر شبکه ها شناسایی و اقدامات لازم درخصوص بازگشایی دریچه های مدفون و احداث منهول های دسترسی به شبکه ها به خوبی انجام شده است.

او در پایان گفت: امید است همیاری شهروندان در کنار برنامه ریزی های مدون مدیریت شهری پایتخت را به شهری سلامت و پاکیزه تر تبدیل کند.