به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳ ، مجتبی شکری ، شهردار منطقه در خصوص ممنوعیت فعالیت کارگاه های ساختمانی دارای مزاحمت های صوتی و... در روز های جمعه گفت : با اتخاذ تمهیداتی از سوی معاونت شهرسازی و معماری  برای کنترل و نگهداشت کارگاه های ساختمانی املاک در حال ساخت ، شهرداران نواحی چهارگانه ضمن گشت زنی مستمر در محدوده ، نسبت به ممانعت موارد خلاف شناسایی شده  اقدام می کنند. 

او با بیان اینکه تا کنون، ۴۰۵ اخطار در نواحی چهارگانه به کارگاه های ساختمانی ابلاغ شده است ، توضیح داد: با توجه به شناور بودن عملکرد جلوگیری از فعالیت های مزاحمت ساز ، اخطار های صادره به صورت عمومی طراحی و با امضا شهرداران نواحی ، در اختیار عوامل شهربان قرار می گیرد که به محض شناسایی ، اخطار فوری و آنی به صاحبین کارگاه ساختمانی ارائه می شود .

به گفته شهردار منطقه از آغاز اجرای طرح تاکنون ، نسبت به جلوگیری از عملیات ساختمانی ده ها  کارگاه در حال فعالیت اقدام شده و روند مذکور به صورت مکرر و روزانه ادامه می یابد.

شکری ، هدف از اجرای این طرح را جلوگیری از آلودگی صوتی ، ایجاد آرامش و آسایش بیشتر برای شهروندان برشمرد و یادآور شد : با  توجه به آنالیز درخواست های مردمی در سامانه۱۳۷، اجرای این طرح منجر به کاهش پیام ها در زمینه آلودگی صوتی محیطی شده است .