به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه۱۳،  به مناسبت روز  ملی اهدای عضو ، مراسم تقدیر از هفت  خانواده اهدا کننده عضو با حضور مجتبی شکری ، شهردار منطقه ، دکتر باقری ، معاون واحد فراهم آوری اعضا و سنوج پیوندی علوم پزشکی دانشگاه شهید بهشتی ، خشایار راد بازیگر سینما و تلویزیون ، محمدرضا مهدوی ، فوتبالیست تیم پرسپولیس و  دیگر چهره های  هنری به ابتکار اداره سلامت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی برگزار شد .  

مجتبی شکری ، شهردار منطقه با تقدیر از خانواده های بیمارانی که با اهدای عضو عزیزان خود زندگی دوباره بخشیدند ، ضمن ابراز همدری با این عزیزان  گفت : یکى از سخت‌‌ترین و جانکاه‌‌ترین مصیبت‌ها، مصیبت از دست دادن فرزند به عنوان عزیز ترین فرد در زندگی است که شما عزیزان ضمن تحمل این غم بزرگ با  از خود گذشتگی و فداکاری ،به اهدای اعضای فرزند خود رضایت دادید که این اقدام خداپسندانه ،  طبیعتاً بالاترین پاداش ها  را به دنبال خواهد داشت.

او ، توفیق اهدای عضو را نتیجه توجه الهی دانست و افزود: این اقدام نصیب هر کس نمی شود و از خدا می خواهم ، مرگمان را به نحوی قرار بدهد تا بتوانیم از آن طریق به همنوعان خود در لحظات آخر زندگی خدمت کنیم .

شهردار منطقه ضمن تسلیت به  خانواده ها وآرزوی صبر برای آنها و طلب  رحمت الهی برای درگذشتگان  یادآور شد : اهدای عضو و نجات افراد ، اقدامی خداپسندانه محسوب می شود که به عده ای فرصت دوباره نفس کشیدن و زندگی کردن می دهد و بدون تردید این کار برای همیشه ماندگار است و تمرینی زیبا برای بخشندگی است.

همچنین در ادامه ، دکتر باقری ، معاون واحد فراهم آوری اعضا و سنوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و بیمارستان دکتر مسیح دانشوری با اشاره به اینکه ایران در خصوص اهدای عضو در خاورمیانه رتبه نخست را دارد گفت : در کنار ظرفیت های تخصص و دانش پیوند ، توجه به لزوم افزایش باور های اهدای عضو در جامعه ضروری است ، باور به این موضوع که مرگ ما می تواند در حیات دوباره بخشیدن به شخص دیگر نقش پر رنگی داشته باشد .

خیر مقدم معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه ، پخش فیلم شناسایی تا اهدا ،  موشن گرافی و کلیپ با محوریت اهدای عضو  و اهدای لوح تقدیر و هدیه به رسم یادبود توسط شهردار از جمله بخش های این مراسم بود .