به گزارش اکونا پرس،

در حال حاضر 7 منطقه آزاد تجاری در کشور وجود دارد که شامل جزیره کیش، جزیره قشم، بندر چابهار، بندر انزلی، ارس، اروند و ماکو می شود. یکی از امتیازات مناطق آزاد کشور، اعطای مجوز واردات خودرو بدون پرداخت حقوق ورودی است. این وسایل نقلیه توسط سازمان منطقه پلاک شده و در محدوده‌های معینی قادر به تردد خواهند بود.

اصلی ترین مشخصه شناخت مناطق آزاد تجاری در عامه مردم، خودروهای لوکس و گران بهایی است که بدون پرداخت حقوق ورودی به مناطق وارد می شوند. اما باید به این نکته اشاره شود که خودروهای دارای پلاک منطقه آزاد تنها می توانند در محدوده های مشخص شده تردد کنند و قادر نیستند در سرزمین اصلی با آن پلاک تردد کنند. خودروهای پلاک منطقه در صورتی می توانند از محدوده تردد خارج شوند که مجوز خروج از گمرک مستقر و پلیس راهنمائی و رانندگی را اخذ کنند. در صورت اخذ این مجوز، پلاک خودرو با پلاک گذرموقت تعویض شده و خودرو برای مدت زمان محدود که معمولا یک ماه در سال تعیین می شود، اجازه تردد در داخل و خارج از محدوده تردد را دریافت می کنند.

این مجوز خروج که اصطلاحا مرخصی نامیده می شود، امسال تنها در برخی از مناطق آزاد اجرایی شده که سبب شده موج اعتراضات برخی از مناطق آزاد نظیر جزیره کیش شکل بگیرد. سازمان منطقه آزاد کیش چند سالی است که در زمینه صدور مجوز مرخصی همکاری لازم را انجام نداده و تنها در برخی از زمان ها با اعمال محدودیت های شدید اقدام به صدور این مجوز کرده است. گفتنی است در حال حاضر صدور مرخصی برای خودروهای آمریکایی و خودروهایی با حجم موتور بیش از 2500 سی سی در این منطقه مقدور نیست.

اما منطقه آزاد اروند که شامل بخش هایی از آبادان، خرمشهر و اهواز می شود، به تازگی صدور مرخصی برای خودروهای 2500 سی سی به بالا را آزاد کرده و حجم عظیمی از خودروهای این منطقه با دریافت پلاک گذرموقت به سرزمین اصلی کشور سفر کرده اند. اما نکته ای که در خصوص منطقه آزاد اروند بسیار حائز اهمیت است، تهیه پلاک جعلی گذرموقت توسط برخی افراد سودجو است که سبب شده تعداد زیادی از خودروهای آمریکایی این منطقه، راهی سرزمین اصلی شوند. طبق اطلاعات بدست آمده از برخی از ساکنین منطقه آزاد اروند، خروج خودروهای غیرمجاز از این منطقه به دو صورت انجام می شود که رایج ترین آن تهیه و ساخت پلاک و مدارک جعلی گذرموقت است. اما روش دیگر، دریافت مجوز مرخصی برای خودروهای مجاز بوده که پس از دریافت پلاک گذرموقت، آن را روی خودروهای غیرمجاز که عموما خودروهای آمریکایی هستند، نصب می کنند. حال موضوع مهمی که در این میان مطرح می شود، این است که تردد خودروهای غیرمجاز در سرزمین اصلی ممکن است پیامدهای ناگواری را در پی داشته باشد که به دلیل قانونی نبودن و نداشتن مدارک قانونی، امکان هیچ گونه پیگردی وجود ندارد. البته مسئولان ادعا می‌کنند با استفاده از سیستم GPS و یا اعطای محدود مجوز مرخصی جهت ارائه به پلیس راه، تردد این خودروها کاملا تحت کنترل است اما برخی از شواهد و گفته‌های بومیان نشان می‌دهد امکان تخلف و جعل وجود داشته و در عمل نظارت‌های لازم صورت نمی‌گیرد. گفتنی است که در صورت مشاهده تردد خودروهای منطقه آزاد به صورت غیرقانونی در سرزمین اصلی، خودرو به عنوان کالای قاچاق توقیف می شود.