به گزارش اکونا پرس،

هدف ما از خلق آنی طب  با توجه به عصر تکنولوژی و تغییر سبک زندگی مردم، دسترسی سریع و ارائه خدمات کارآمد و تخصصی درمانی و پرستاری در منزل در جهت ارتقاء سطح سلامت جامعه می باشد.                                     

انی طب بر اساس زیرساخت‌های صنعت مراقبت در ایران پس از سالها انجام کارهای پژوهشی و بررسی محدودیت ها صنفی با تکیه بر اطلاعات و تجربیات ارزشمند و به کارگیری ظرفیت‌های موجود مراکز فعال ارائه خدمات پرستاری در منزل پا به عرصه ظهور نهاد است.       

ارائه خدمات آنی طب در شش بخش اصلی شامل خدمات مشاوره ای، خدمات درمانی، خدمات پرستاری، خدمات پاراکلینیکی ،خدمات ویژه بیماران کرونایی و در بخش تجهیزات پزشکی در حال توسعه است.                                                

این نرم افزار بر اساس استاندارد های فناوری اطلاعات وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و تعرفه های دولتی خدمات پرستاری در منزل طراحی شده است تا در آینده بتواند با پوشش دهی بیمه‌ای خدمات سلامت در منزل را تسهیل و رفاه اجتماعی را که لازمه معیار جهانی است تحقق سازد.

زیربنای این نرم‌افزار فراگیر برای جمعیت ۸۴ میلیون ایرانی مدنظر قرار گرفته تا بتواند در اقصی نقاط کشور خدمات سلامت در منزل را در دسترس عموم مردم قرار دهد که اکنون این اتفاق مبارک در شهر تهران در حال انجام است.     

ما به دنبال بهبود ارتباط با نهادها و سازمانهای بهداشتی و صنفی هستیم تا در این رویداد بزرگ و اثربخش که از اهداف اصلی برنامه ششم توسعه کشور مبنی بر استفاده از تکنولوژی در بهداشت و درمان است میسر شود.                         

از آنجایی که خدمات سلامت در جامعه از اهمیت بالایی برخوردار بوده است این استارت آپ با دارا بودن نیروی انسانی مجرب ، متخصص و متعهد نه‌تنها این حساسیت را برطرف کرده است بلکه با شاخص‌های روز جهانی رقابت می نماید.

یکی از سیاست های کلان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی،توسعه پرستاری جامعه نگر است و در پاندمی بیماری کووید ۱۹ هم آشکار بوده است و این نرم افزار نمونه بارز و مشهودی از این سیاست بهداشتی پیروی میکند وتسهیل فرآیند های درمانی  و پرستاری به جامعه در جهت کاهش حجم ورودی بیماران به بیمارستان ها میباشد.                     

امید است  در سایه عنایت لطف الهی و پشتیبانی مسولین دولتی و  مدیران حوزه سلامت، ضمن فراهم نمودن آسایش و رفاه اجتماعی جامعه ایران که به ارتقاء شاخص های بهداشتی کشور که یکی از معیارهای کشورهای پیشرفته منظور میشود کمک شایانی کرده باشیم.     

خبرنگار: مسعود شریعت زاده