به گزارش اکونا پرس،

دکتر سید رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران در مراسم افتتاح بزرگ‌ترین آکادمی تخصصی ژیمناستیک دانش‌آموزی کشور اظهار داشت: آموزش و پرورش مولد سلامت برای فرزندان ایران‌زمین است. اگر فرزندان ما در محیط مدرسه و ورزش فعالیت کنند از آسیب‌های اجتماعی به دور خواهند بود و ساخته چنین سالنی سرمایه‌گذاری است.

وی افزود: ایستگاه نخست پیشرفت کشور آموزش‌وپرورش است، اگر قرار است این فرزندان در آینده این کشور بدرخشند باید ایستگاه اول ریل توسعه کشور را در آموزش‌وپرورش بنا کنیم، سرمایه‌گذاری در آموزش‌ و پرورش از طلاق، فقر و... جلوگیری خواهد کرد چراکه هیچ دستگاهی در کشور به‌اندازه آموزش‌وپرورش شخصیت ساز و بارور نیست.

رئیس کمیته ملی المپیک تأکید کرد: آموزش‌وپرورش معدن و مزرعه استعدادیابی برای ورزش قهرمانی ایران است، سرمایه‌گذاری در آموزش‌وپرورش صد برابر سرمایه‌گذاری در محیط‌های دیگر بازدهی دارد و ثمره آن را شاهد هستیم.

صالحی امیری خاطرنشان کرد: در حوزه معاونت تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش‌وپرورش فعالیت‌های مثبتی صورت‌گرفته و باید قدردان زحمات این عزیزان، مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اصفهان، استاندار اصفهان و همه معلمان باشیم چراکه همه این عزیزان افرادی فرهیخته و دلسوز هستند.