به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی ایرانسل، آکادمی ایرانسل و «دانا»، پلتفرم آموزش آنلاین ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، با هدف ارتقای سواد دیجیتال و فرهنگ‌سازی در حوزۀ آموزش آنلاین، حامی همایش علمی و آموزشی CS50 دانشگاه هاروارد شدند.

این همایش علمی و آموزشی که هر سال توسط دانشگاه هاروارد با موضوعات علوم کامپیوتر، پایتون و هوش مصنوعی برگزار می‌شود، برای اولین بار در ایران، به صورت رایگان در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد.

همایش CS50 از جمعه ۲۳ تیرماه ۱۴۰۲ به صورت کلاس‌های آموزشی و به مدت ۱۱ هفته (هر جمعه از ساعت ۱۱ تا ۱۸)، توسط مدرسان حوزه در دانشگاه صنعتی شریف تدریس و زنده از تلویزیون اینترنتی «لنز» ایرانسل، پخش می‌شود. همچنین نسخه آفلاین این کلاس‌ها، دو روز بعد از برگزاری هر جلسه، در پلتفرم جامع آموزش آنلاین «دانا» در دسترس مخاطبان قرار می‌گیرد.

آکادمی ایرانسل، در قالب مجموعه «ایرانسل لبز (Irancell Labs)» تأسیس شده و به بیان دقیق‌تر، مرکز آموزشی این مجموعه است. ایرانسل با راه‌اندازی این مجموعه، در پی حرکت در مسیر گسترش خدمات متنوع و توسعۀ سبک زندگی دیجیتال و خلق آینده‌ای همگام با تحولات دنیای دیجیتال است تا با بهره‌گیری از فناوری‌های برتر در حوزه‌های مختلف، خلق ارزش کند.

«پلتفرم جامع آموزش آنلاین دانا» ایرانسل، نخستین ارائه‌دهنده 5G در ایران و رکورددار تعداد سایت نسل پنج و سرعت اینترنت همراه در ایران است که در زمینه ارائه محتوای آموزشی آنلاین، برگزاری آنلاین کلاس، جلسه و وبینار، فعالیت می‌کند.