به گزارش اکونا پرس،

سیزدهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (INOTEX2024) با حضور بزرگان زیست بوم نوآوری و فناوری کشور از جمله شرکت مخابرات ایران، اپراتورهای ارتباطی و فعالان اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور از فردا ۱۸ تا ۲۱ اردیبهشت ‌ماه در محل پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود.

اینوتکس ۲۰۲۴ با محوریت دو رویداد رقابت ملی استارتاپی و پژوهش‌های کاربردی مسئله محور برنامه‌ریزی و برگزار می‌شود.

در بخش نخست رقابت ملی استارتاپی (INOTEXPitch) برگزار می‌شود که در آن تیم‌های استارتاپی به معرفی خدمات و محصولات نوآورانه خود در مقابل سرمایه‌گذاران می‌پردازند و از هر استان دو تیم استارتاپی برتر برای حضور در فینال رقابت‌ها، همزمان با اختتامیه نمایشگاه اینوتکس، شرکت می‌کنند. تیم‌های استارتاپی برتر ضمن دریافت جوایز نفیس، از تسهیلات ویژه بانکی به‌منظور توسعه کسب و کار خود بهره‌مند می‌شوند.

بخش دوم اینوتکس ۲۰۲۴ با محوریت رویداد پژوهش‌های کاربردی مسئله‌محور (ResearchPitch) برنامه‌ریزی شده که به معرفی پژوهش‌های دانشجویی مسئله‌محور به صنایع و شرکت‌های دانش‌بنیان می‌پردازد. داوران در این رقابت، ضمن بررسی علمی طرح پیشنهادی، میزان تأثیرگذاری آن در جامعه را نیز ارزیابی کرده و بدین ترتیب ایده‌های برتر برای حضور در نمایشگاه اینوتکس دعوت می‌شوند‌.