به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل، پیام دکتر ابراهیم محمودزاده به این شرح است: نوآوری دیجیتال برای توسعه پایدار، یکی از بهترین، عمیق‌ترین و کیفی‌ترین شعارهایی ست که در سال‌های اخیر از سوی اتحادیه جهانی مخابرات و ارتباطات برای گرامی‌داشت این روز مهم تعیین شده است.
روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی از سال ۱۹۶۷ همه ساله با گرامی داشت تأسیس اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) و اولین معاهده بین‌المللی تلگراف در سال ۱۸۶۵ و با هدف بزرگداشت این روز در پیوند دادن جهانیان در ۲۷ اردیبهشت‌ماه مطابق با تقویم خورشیدی برگزار می‌شود.
به همین مناسبت هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران با تأکید بر نقش انکارناپذیر کارکنان و همکاران در پیشبرد اهداف سازمان، روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی را فرصتی برای بهبود نقاط قوت و شناسایی نقاط ضعف همگام با پتانسیل قابل توجه حوزه فناوری در کشورمان می داند.
اتحادیه جهانی مخابرات، علی رغم گسترش روز به روز و حتی دقیقه به دقیقه فناوری های مخابراتی با نگاهی استراتژیک، سعی داشته تحولات حوزه های مختلف را در قالب مشارکت بین اعضاء بازآفرینی کند و این از دلایلی ست که اتحادیه مخابرات، علی‌رغم تحولات مختلف و فاصله چشم‌گیر فناوری و ارتباطات در کشورهای عضو، هم‌چنان به عنوان یک مرجع قابل اطمینان در بین کشورها به حساب می‌آید.
دکتر محمودزاده، رئیس هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران در ادامه‌ی پیام خود آورده است: واپسین دهه‌های قرن بیستم به عصر ارتباطات و انفجار اطلاعات، شهرت یافت و این آوازه در پرتو جامعیت استثنائی صنعت مخابرات و نقش انکارناپذیر آن در زندگی بشر متمدن امروز، تحقق یافت.
شاید در آن روزگار برخی از کسانی که با ویژگی مخابرات بیگانه بوده، چنین تصور می‌کردند کـــه عصر طلایی ارتباطات همچون هر عصر دیگری سپری خواهد شد و در دهه‌های آغازین قرن بیست و یکم صنعت دیگری جایگزین آن گردیده و به عنوان صنعتی پیشرو، عصر جدیدی را بــــه نام خود رقم خواهد زد.
اما، چنین اتفاقی نه تنها حادث نگردید، بلکه حدوث آن‌را در دهه ها و چه بسا قرن‌های آینده نیز بسیار بعید می‌سازد. چراکه، ماهیت فراگیر ارتباطات مخابراتی، توان رقابت هر صنعت دیگری را با خود، به کلی منتفی ساخته است.
شعاری را که اتحادیه به روز جهانی مخابرات در سال جاری اختصاص داده است، “نوآوری دیجیتال برای توسعه پایدار” است که حقیقتا بخش عظیمی از فعالیت های بشر در حوزه های صنعتی و زندگی روزمره به این شعار و اجرای درست آن مرتبط است.
در زمانه ای که توسعه پایدار، غایت زیست مادی بشر در کره خاکی برای استفاده مناسب از منابع محدود کره زمین و نیازهای نامحدود در عین حفظ محیط زیست و اکوسیستم است، نوآوری دیجیتال، به راستی تسهیلگر این شعار و توجه واقعی به توسعه پایدار است.
در حوزه همکاری با اتحادیه جهانی مخابرات، ضمن داشتن سابقه مناسب از حضور در اجلاس های جهانی اتحادیه، برای همکاری با اتحادیه جهانی مخابرات در حوزه‌های جدید به‌ویژه استانداردسازی فناوری‌های نوظهور و تدوین مولفه‌های حکمرانی در فضای مجازی آمادگی داریم.
در نگاهی کلی به روز جهانی ارتباطات و روز ملی روابط عمومی، می‌توان گفت روز ملی روابط عمومی، نقطه عطفی در توسعه و تحول واحدهای مرتبط با فعالیت‌های روابط عمومی است و تجلیل و ارج نهادن به ارتباطات و روابط ‌عمومی، دلیلی روشن برای توجه تمام سازمان‌ها به این بخش مهم و نقش‌آفرین است، چرا که روشن‌گری افکارعمومی، مردم‌داری و احترام به حقوق انسان‌ها، برعهده روابط‌‌عمومی ها قرار دارد.
اینجانب به نمایندگی از تمام اعضای هیئت‌مدیره شرکت مخابرات ایران، روز جهانی ارتباطات را به تمام کارکنان و همکاران شریف و خدوم شرکت مخابرات در اقصی‌نقاط کشور، تبریک و شادباش گفته و هم‌چنین، روز ملی روابط عمومی را به همه فعالان این عرصه به ویژه همکاران فرهیخته در حوزه ارتباطات و روابط عمومی، تهنیت عرض می‌کنم و از خداوند متعال، توفیق و سربلندی روزافزون تمام کارکنان تلاش‌گر شرکت مخابرات ایران را در سراسر کشور خواستارم.

ابراهیم محمودزاده
رئیس هیأت مدیره‌ی شرکت مخابرات ایران