به گزارش اکونا پرس،

پیش از این،  Apacer نوعی از بهینه سازی NAND Flash را ایجاد کرده بود که به SLC-lite معروف بود،  مفهوم اصلی SLC-lite  این است که    2D MLC رفتاری همانند SLC داشته باشد. MLC شامل دو بیت است، اما با برنامه نویسی فقط یکی ازاین دو بیت، با کمترین میزان بیت(LSB) ، توزیع سلولی تقریباً مشابه با فلش SLC ایجاد می شود. پس از آن endurance تا حد زیادی افزایش یافته و به چرخه  P/E 20000 می رسد در حالی کهD MLC  2  استاندارد فقط می تواند به چرخه P/E 3000 برسد.

با این حال، با بلوغ فناوری D NAND Flash3، مهندسان Apacer فرآیندی مشابه SLC-lite را برای درایوهای 3D NAND ایجاد نموده اند. دو شکل جدید این فناوری SLC-liteX و MLC-liteX بوده که SLC-liteX مبتنی بر فناوری  3D NAND است. این سیستم عامل توسط تیم مهندسی Apacer به دقت مورد استفاده قرار می گیرد تا بیشترین تعداد چرخه P/E را در این قالب ارائه دهد، به عبارتی  P/E 30،000 ، که 10 برابر بیشتر از MLC یا 3D TLC صنعتی است.بدین ترتیب طولانی ترین طول عمر با هزینه ای مناسب در دسترس کاربر قرار خواهد گرفت.

فرمت بیت استاندارد برای 3D NAND TLC سه بیت را در یک سلول ذخیره می کند.   MLC-liteX فقط دو تا از این سه بیت را برنامه ریزی میکند. بنابراین ظرفیت MLC-liteX تا یک سوم کاهش می یابد. مزیت این مبادله این است که چرخه P/E افزایش می یابد. در ادامه این روند ، SLC-liteX فقط یکی از این سه بیت را برنامه ریزی می کند، از این رو ظرفیت تا دو سوم کاهش یافته و چرخه های P/E بیشتری نیز در دسترس است.