به گزارش اکونا پرس،

مشغله‌های کاری بسیار،  ترافیک روزانه شهر و یا آلودگی هوا و همچنین در شرایط همه گیری ویروس کرونا موجب شده است تا افراد کمتر به صورت فیزیکی برای خرید و فروش کالا در داخل شهر تردد کنند. استفاده از تجارت الکترونیک در چنین شرایطی بسیار اهمیت دارد اما مهمترین الزامات آن اطمینان از کیفیت خرید، اطمینان از سایت فروشنده، دریافت کالا و پرداخت به موقع آن است. ایجاد عیوب در هر کدام از این زنجیره ها ضربه سنگینی به تجارت الکترونیک  و سهم مشتریان از این خدمات وارد خواهد کرد.

 پدیده تجارت الکترونیک موضوعی است که امروزه در جهان با سرعت فزاینده در حال رشد است و به همان  میزان می تواند چالش ها و مشکلاتی را به همراه داشته باشد.بر این اساس حجم تجارت الکترونیکی ایران در در نیمه اول سال ۹۹  به میزان  ۶۳۹۳ میلیارد تومان رسید. طبق آمار به دست آمده این رقم نسبت به   ابتدای سال گذشته  حدود  ۲۸۴ درصد رشد داشته است.

  بر این اساس حجم  معاملات تجارت الکترونیک در نیمه اول سال ۹۶ حدود ۷۲۶ میلیارد تومان، در ۶ ماهه سال ۹۷ با  ۴۸ درصد رشد حدود ۱۰۷۶ میلیارد تومان در شش ماهه اول سال ۹۸ با ۵۵ درصد رشد به ۱۶۶۵ میلیارد تومان و در نیمه نخست سال ۹۹ با ۲۸۴ درصد رشد به ۶۲۹۳ میلیارد تومان  رسیده است.بخشی از این رشد حجم معاملات به خاطر توسعه تجارت الکترونیک در هر سال طبیعی است اما به علت شیوع بیماری کرونا طی یک سال اخیر شاهد رشد عجیب این معاملات تا ۲۸۴ درصد هستیم.

 گفتنی‌ست حجم معاملات تجارت الکترونیک در نیمه نخست سال ۹۶ حدود ۱۸۵ میلیون و با ۸ درصد رشد در نیمه نخست سال  ۹۷ به ۲۳۶ میلیون همچنین با ۵۰ درصد رشد در نیمه نخست سال ۹۸ به پانصد و چهار میلیون و با ۵۲ درصد رشد در ابتدای سال ۹۹ به ۷۶۵ میلیون مورد رسیده است.

 اما نکته قابل توجه در این آمار و ارقام میزان رشد ضریب نفوذ اینترنت در شش ماهه نخست سال ۹۷ تا ۹۹است  به گونه‌ای که این رشد طی سالیان اخیر حدود ۱۷ تا ۱۹ درصد بوده است و این بدین معناست که علیرغم افزایش حجم سنگین معاملات تجاری زیرساخت‌های لازم برای توسعه  متوازن حجم تجارت الکترونیک وجود نداشته است.