به گزارش اکونا پرس،

 این روتر گیمینگ به منظور پشتیبانی از هر دو راهکار شبکه تحت پوشش بی سیم و کابلی به بهترین وجه ممکن تولید شده است.

شبکه Wi-Fi پایدار

روتر TUF Gaming AX5400 ایسوس بر اساس ایجاد شبکه وایرلس و کابلی پایدار در محیط هایی با دستگاه ها و اتصالات متراکم ساخته شده است. این روتر در برگیرنده ارتباطی وسیع بین همه دستگاه ها از تلفن های هوشمند گرفته تا کنسول های گیمینگ و دستگاه های سازگار با IoT در خانه های مدرن است.

به لحاظ سرعت، این روتر با فناوری Wi-Fi 6 تجهیز شده تا از توان حداکثری شبکه را تا 4 برابر و پوشش آنتن را تا 80 درصد افزایش می دهد تا همه دستگاه های موجود در شبکه از پهنای باندی متعادل و پوششی یکپارچه بهرمند باشند. فناوری OFDMA به کار گرفته شده در این روتر امکان ارسال سیگنال های WiFi دورتری را نسبت شبکه های Wi-Fi 5 دارند.

روتر TUF Gaming AX5400 ایسوس از پیکربندی آنتن های 4X4 MU-MIOM و باند های  2.4 GHzو 5GHz و استفاده از تکنیک هایی نظیر سیگنال های جهت دار (Beamforming) پوشش شبکه را به نسبت پایدارتر از مدل های دیگر با سیگنال های قدرتمندتر در اختیار کاربران قرار می دهد.

TUF Gaming AX5400 ایسوس برای پوشش کامل خانه های بزرگ، از فناوری AiMesh پشتیبانی می کند و می تواند به عنوان هاب اصلی در شبکه دستگاه های سازگار ایسوس با این فناوری ایفای نقش کند.

ارتباط کابلی فوق سریع

به منظور استفاده حداکثری از شبکه گیگابیتی ، هر دو پورت های LAN و WAN باید سازگار با نهایت سرعت قابل دستیابی برای روتر باشند. TUF Gaming AX5400 ایسوس با استفاده از ویژگی Link Aggregation برای WAN و LAN  به صورت مجازی دو لینک شبکه را با هم ترکیب کرده و به کاربر امکان تجربه سرعت 2 گیگابیت بر ثانیه را از طریق پورت اترنت می دهد. این ویژگی برای شبکه های تشنه پهنای باند و دستگاه هایی نظیر NAS ها و کامپیوتر های دسکتاپ ایده آل است.

ساخته شده برای هر کاری

TUF Gaming AX5400 ایسوس به طور شگفت انگیزی برای کارهای مختلف ایده آل است. بهینه سازی در حد اعلا و عالی در این روتر عملکردی خارق العاده را درهر سناریویی پدیدار می کند. یک پورت اختصاصی برای بازی موسوم به Gaming Port در این روتر به گیمرها و دستگاه های گیمینگ شبکه ای بهینه شده را با پینگ بهینه ارائه می دهد و امکان دستیابی به Port Forwarding و پیاده سازی Open NAT را اختیار گیمرها قرار می دهد. موبایل گیمرها هم می توانند بسته های گیمینگ شبکه را توسط نرم افزار ASUS Router App بهینه سازی و اولویت بندی کنند.

برای مصارف خانگی نیز QoS امکان می دهد تا کنفرانس ها و تماس های تحت اینترنت به بهترین شکل ممکن برقرار گردد. در کنار آن راهکار حفاظتی رده تجاری AiProtection Pro به صورت بلادرنگ از شبکه و دستگاه های متصل در برابر حملات سایبری محافظت می کند.

TUF Gaming AX5400 ایسوس به طور ویژه ای برای استفاده حد اکثری از WiFi طراحی و مهندسی شده است تا به صورت مداوم بالاترین عملکرد را داشته باشد. دریچه های هوا در پایین دستگاه ، در کناره ها و بالای دستگاه قرار دارد تا هیتسینک دوگانه آلومینیومی دستگاه به طور مداوم خنک گردد تا دستگاه در شرایطی پایدار به کار خود ادامه دهد. آنتن های ثابت و پورت های حفاظت شده فلزی دوام بیشتری را به طور فیزیکی برای TUF Gaming AX5400 به ارمغان می آورد تا در هر شرایطی این روتر از پس فشار کاری حداکثری شبکه بر آید.