به گزارش اکونا پرس،

پس از وقوع دو زمین لرزه ۶.۳ و ۶.۴ ریشتری در استان هرمزگان، شبکه همراه اول در شرایط پایدار بوده و با وجود افزایش ترافیک تماس، پیامک و دیتای پس از وقوع زلزله، در حال ادامه خدمت رسانی به مشترکان این اپراتور است.

با وجود وقوع زمین لرزه های نسبتاً شدید روز گذشته، هیچ یک از سایت های همراه اول در مناطق زلزله زده دچار تخریب و یا سقوط نشده و قطعی تعدادی از سایت ها بخاطر قطعی فیبرنوری است که کارشناسان بخش های ذیربط در حال برطرف کردن مشکل هستند.

همراه اول با توجه به گستردگی و پایداری شبکه خود اعلام آمادگی کرده تا در صورت درخواست اپراتورهای دیگر، از طریق رومینگ ملی، میزبان مشترکان آنها نیز باشد.

با هدف تسهیل برقراری ارتباط در شرایط اضطراری، سرویس تماس صوتی درون شبکه (همراه اول با همراه اول و تلفن ثابت) مشترکان اپراتور اول در مناطق زلزله زده استان هرمزگان، تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۴۰۰ رایگان خواهد بود.

روز گذشته یکشنبه، ۲۳ آبان ۱۴۰۰، در ساعت های‌ ۱۵ و ۳۷ دقیقه و ۱۵ و ۳۸ دقیقه، دو زمین لرزه‌ به بزرگی ۶.۴ و ۶.۳ ریشتر در عمق‌ ۱۵ کیلومتری زمین، در استان‌‌ هرمزگان رخ داد که در استان های مجاور هم احساس شد.