به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، آئین وداع با پیکر تازه تفحص شده شهید والامقام "سید مرتضی رضا قدیری" روز چهار شنبه ، ۱۵ دی ماه ۱۴۰۰ با حضور خانواده معظم این شهید ، مدیران و کارکنان شرکت مخابرات ایران و به منظور قدردانی از ایثارگری و میثاق با اندیشه های وی برگزار می شود .
بر اساس این خبر ، این مراسم از ساعت ۹ صبح در مقابل ساختمان شهید رضا قدیری شروع می شود و ساعت ۱۰:۳۰همزمان با مراسم عزاداری ایام شهادت حضرت فاطمه الزهرا (س) در نمازخانه ساختمان زنده یاد وفاغفاریان ادامه خواهد داشت.
سیدمرتضی رضا قدیری، کارمند مخابرات که در ایام جنگ تحمیلی به عنوان بیسیم چی گردان کمیل در جبهه حضور داشت؛ در سال ۱۳۶۱، به شهادت رسید اما تاکنون اثری از پیکرش به دست نیامده و به عنوان شهید مفقود الاثر بود.
پیکر این شهید مفقود الجسد، بعد از ۳۹ سال ، به آغوش ملت شهید پرور ایران بازگشت و مورد استقبال قرار گرفت.
سیدمرتضی در لحظات آخر مقاومت در کانال فکه، در جواب التماس های حاج همت برای حرف زدن پشت بیسیم گفته بود: بعثی ها وارد کانال شدند، سلام ما را به امام برسون... بگو حسین وارجنگیدیم و حسین وار شهید شدیم.
سیدمرتضی ، نوزدهم مرداد سال ۱۳۳۴ ، در تهران دیده به جهان گشود. تا پایان دوره متوسطه در رشته ریاضی درس خواند. کارمند مخابرات بود. سال۱۳۵۸ ازدواج کرد و صاحب یک پسر و یک دختر شد. به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت. بیست و یکم بهمن ۱۳۶۱، در فکه توسط نیروهای عراقی شهید شد.
در فرازی از وصیت نامه این شهید گران قدر آمده است :
توشه آخرت را مهیا کنید و کمرها را محکم ببندید و نمازهای یومیه را حتماً به جماعت بخوانید زیرا که : «الصلوة عمود الدین و الصلوة معراج المومن..»