به گزارش اکونا پرس،

به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نخستین روز حضور در ژنو با یوجی ساساکی معاون وزیر امور داخلی و ارتباطات ژاپن دیدار کرد.

معاون وزیر امور داخلی و ارتباطات این کشور با وزیر ارتباطات ایران درباره نامزدی ژاپن برای عضویت در شورای ITU بحث و تبادل نظر کرد.

وزیر ارتباطات در این دیدار به سوابق همکاری های دو کشور در حوزه ICT اشاره کرد و خواستار افزایش همکاری ها به خصوص در زمینه انتقال دانش و فناوری و برگزاری کارگاه های مشترک شد.

وزیر ارتباطات در ادامه این دیدار خواستار حمایت ژاپن از نامزدی ایران در شورای آی تی یو برای دوره چهارساله جدید شد.

 

حضور وزیر ارتباطات در اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی ژنو(WSIS)

 

وزیر ارتباطات در دومین دیدار خود در حاشیه اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی ۲۰۲۲ با عیسی علی ابراهیم وزیر ارتباطات و اقتصاد دیجیتال نیجریه و دبیر ۲۰۲۲ (WSIS)، دیدار کرد.

 

در این دیدار به اهمیت طرح حکمرانی سایبری در اجلاس ۲۰۲۲ (WSIS) تاکید شد و دو طرف این اجلاس را بستر مناسبی برای پیشبرد حکمرانی فضای مجازی دانستند.

وزیر ارتباطات در این دیدار به معرفی ظرفیت های بومی و فنی در اقتصاد پلتفرمی و دستاوردهای فضایی پرداخت و به امکان همکاری دو کشور به خصوص از طریق پارک های علم و فناوری تاکید کرد.

 

علی ابراهیم از همکاری در حوزه فضایی استقبال و برای افزایش سطح همکاری ها از وزیر ارتباطات ایران برای سفر به نیجریه دعوت کرد.زارع پور نیز به در مقابل این دعوت از وزیر نیجریه ای برای سفر به ایران دعوت کرد.

 

در پایان این دیدار نیز مقرر شد هیات ها دو طرف درباره موضوعات همکاری مشترک به بحث و تبادل نظر بپردازند.