به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، در سی و هفتمین جلسه‌ هیأت مدیره‌ این سازمان در رابطه با پلمب و بسته‌شدن شرکت‌های فناوری اطلاعات و دانش بنیان بحث و تبادل نظر صورت گرفت. حسین اسلامی، رئیس هیأت مدیره در بخشی از این جلسه گفت: این موضوع خط قرمز سازمان و در تضاد با منافع و اعضای آن است. در این خصوص مصوب شد پیگیری‌های لازم در این رابطه انجام شود.

در این جلسه همچنین تفاهم‌نامه تهیه‌شده توسط رسته‌ها میان سازمان و صندوق حمایت از توسعه مدارس غیردولتی با موضوع «طراحی، برنامه‌ریزی و ساماندهی همکاری مشترک در زمینه فراخوان، شناسایی، ارزیابی و تسهیل ارتباطات ذینفعان و ساماندهی فعالان حوزه صنایع» با حداکثر آراء به تصویب رسید.

در انتهای این جلسه نیز مصوب شد دبیرخانه سازمان اقدامات لازم به‌منظور برگزاری هفدهمین دوره مسابقات فوتسال جام انفورماتیک را در دستور کار قرار دهد.

در جلسه‌ سی و هشتم هیأت مدیره‌ی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، در خصوص طرح رتبه‌بندی شرکت‌ها و تفویض اختیار آن بحث و تبادل نظر شد. همچنین مصوب شد لیست نمایندگان سازمان در جلسات خارج از سازمان تکمیل و نمایندگان معرفی‌شده نصر تهران در کمیسیون‌های کشوری، گزارشی از حضور در جلسات کمیسیون‌ها ارائه دهند.

در جلسه‌ سی و نهم هیأت مدیره‌ سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، موضوع تصویب و شرایط عضویت کمیسیون‌های موضوعی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. همچنین مقرر شد فهرست خدمات قابل‌ارائه از سوی سازمان و همچنین فهرست مخاطبین تهیه شود.

در جلسه‌ چهلم هیأت مدیره‌ این سازمان توضیحاتی درباره تشکیل کمیسیون «تأمین مالی جمعی (کرادفاندینگ)» از سوی محمدرضا قلعه‌نوی، رئیس رسته خدمات فناوری اطلاعات ارائه شد و به تصویب رسید. در این جلسه همچنین فاطمه تیموریان به‌عنوان عضو جدید حقوقدان شورای انتظامی انتخاب شد. همچنین فرهاد کرم‌زاده گزارشی از فرایند طی‌شده به‌منظور عقد قرارداد بیمه تکمیلی درمان، عمر و حادثه با بیمه ما ارائه کرد و با توجه به توضیحات ارائه‌شده در خصوص مزایای آن مصوب شد قرارداد با شرکت بیمه ما تا یک سال دیگر تمدید شود.

در جلسه‌‌ چهل و یکم هیأت مدیره‌ سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران آیدین عدالت، رئیس رسته سخت افزار و ارتباطات کلیات مربوط به کمیسیون‌های موضوعی و عناوین آن‌ها را در این جلسه مطرح کرد که با موافقت حاضرین همراه شد.

در جلسه‌‌ چهل و دوم هیأت مدیره‌ حمید بابادینیا گزارشی از برگزاری نشست با سازمان تأمین اجتماعی ارائه کرد و اعلام شد که سازمان تأمین اجتماعی موافقت خود را مبنی بر تخصیص یک کارشناس ویژه رسیدگی به پرونده اعضای نصر تهران در شعبه‌ای که این سازمان درخواست کند، اعلام کرده است. همچنین حسین اسلامی بیان کرد که تشکیل کمیسیون موضوعی بیمه تسریع شود. در ادامه علیرضا کشاورز جمشیدیان، دبیر سازمان گزارشی از اقدامات انجام‌شده در مراسم روز فناوری اطلاعات را ارائه کرد.

در ادامه این جلسه، جعفر محمدی توضیحاتی در خصوص مرکز داوری و سوابق آن در سازمان و همچنین داوری پرونده‌های واصله توسط اعضای هیأت مدیره و مشاور حقوقی سازمان ارائه کرد. در رابطه با اساسنامه پیشنهادی مرکز داوری، با حذف بند 6-6 مندرج در اساسنامه پیشنهاد رأی‌گیری مطرح شد و با اکثریت آراء به تصویب رسید.

در این جلسه همچنین جعفر محمدی در خصوص رئیس و اعضای مرکز داوری و همچنین شرح وظایف آن‌ها توضیحاتی ارائه کرد. در رابطه با کاندیدای رئیس مرکز داوری برای مدت یک سال نیز بحث و تبادل نظر صورت گرفت و محمدی با اکثریت آراء به‌عنوان رئیس شورای راهبری مرکز داوری انتخاب شد.

در انتها نیز صادق فرامرزی گزارشی از نشست هیأت عمومی صنف سازمان نصر کشور ارائه کرد. همچنین پیشنهاد ارائه کمک مالی به استان‌های کم‌برخوردار از سوی حسین اسلامی مطرح شد.