به گزارش اکونا پرس،

به نقل از اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، در این مراسم که به منظور معارفه رسمی اعضای جدید هیات مدیره در پی احکام صادر شده از سوی شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با حضور مهندس سلطانی، مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، دکتر محمودزاده، رییس هیات مدیره  ودیگر  اعضای هیات مدیره  انجام شد، مهندس ابراهیم یافتیان به عنوان عضو هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران و نماینده سهام دولت منصوب شد.

گفتنی است دکتر عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن تقدیر و تشکر از محمد شریف خانی، طی حکمی ابراهیم یافتیان را به سمت «عضو هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران» منصوب کرد

برنامه ریزی و سیاستگذاری برای همراهی شرکت مخابرات ایران با وزارتخانه برای توسعه شبکه ملی اطلاعات و دستیابی به اهداف طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات، توسعه دسترسی پهن باند ثابت با تاکید بر توسعه فیبر نوری و پیگیری اجرای طرح فیبرنوری منازل و کسب و کارها در شرکت مخابرات ایران، توسعه و ارتقاء شبکه انتقال درون استانی و درون شهری مخابرات ایران، از جمله برنامه های تعیین شده برای مهندس یافتیان است.

افزایش انضباط مالی و اداری در شرکت مخابرات ایران و برنامه ریزی برای افزایش بهره وری و مدیریت هزینه ها و بهبود معیشت و تکریم کارکنان و بازنشستگان شرکت مخابرات ایران و شتاب بخشی به توسعه شبکه فیبرنوری مورد نیاز برای توسعه ارتباطات در روستاهای کشور از اهم انتظارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ابراهیم یافتیان است که در حکمانتصاب وی آمده است.

مهندس ابراهیم یافتیان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی مخابرات و کارشناسی ارشد مدیریت استراتژیک است. «معاون مرکز مخابرات شهید عرب سرخی»، «رئیس مراکز مخابرات الغدیر، ملت، آیت الله کاشانی، شهید کاظمیان، پیروزی»، «معاون مناطق ۴ و ۶ مخابرات تهران»، «مدیرکل مخابرات منطقه ۲ تهران»، «عضو هیات مدیره و قائم مقام مدیرعامل مخابرات استان تهران» و «معاون مرکز ملی فضای مجازی» از جمله مهمترین مسئولیت های وی است. ابراهیم یافتیان از سال ۱۳۹۶ به عنوان نماینده سهام عدالت در هیات مدیره شرکت مخابرات ایران مشغول به فعالیت بوده است.