یک کارشناس ارشد بازار سکه و طلا در گفتگو با اکوناپرس عنوان کرد: در رابطه با پیش بینی وضعیت بازار سکه ، با توجه به نوسانات هیجانی که در این بازار شاهد هستیم تحلیل های مد نظر مخاطبین منطقی نخواهد بود. زمانی بازار قابلیت تحلیل پذیری پیدا خواهد کرد که فراز و نشیب منطقی قیمت ها را در بازار های مسکن ، خودرو، طلا ، سکه و... شاهد باشیم اما در حال حاضر با توجه به نوسانات هیجانی بازار سکه، تحلیل و پیش بینی وضعیت ماه های آتی معنا پیدا نخواهد کرد.

عباد محمدولی تاکید کرد: بازار سکه و طلا التهاب بسیاری دارد و این التهاب به دلیل افزایش تقاضا در این بازار می باشد، تقاضای مذکور نیز به دلیل اینکه مردم میخواهند با سرمایه های خود حداقل ارزش افزوده را برای خانواده های خود کسب کنند، ایجاد شده است. در حال حاضر و با توجه به وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه که تحت تاثیر تنش های بیرونی در سطح جهانی، نوسانات انس جهانی و در داخل کشور نیز مسایل سیاسی همچون برجام می باشد، نگرانی هایی برای افراد ایجاد کرده که این نگرانی ها موجب هدایت سرمایه ها به بازار هایی همچون طلا، سکه و ارز گشته است.

وی افزود: افزایش حجم تقاضا در بازار سکه موجب افزایش قیمت آن شده است اما باید به این نکته توجه داشت که بازار سکه در حال حاضر با حباب قیمتی همراه است.

عباد محمد ولی حباب قیمتی سکه را حدود 400 تا 450 هزار تومان عنوان کرد و گفت: وجود حباب قیمتی در نرخ سکه باعث افزایش ریسک سرمایه های خرد در این بازار می گردد. بنابراین توصیه بنده به سرمایه گذاران این است که افراد با مطالعه، تحقیق و با احتیاط به این بازار وارد شوند و در خرید و فروشهای خود دقت بیشتری داشته باشند.

این تحلیلگر ارشد بازار سکه و طلا گفت: قیمت طلا در ایران طی چند ماه آینده افزایشی خواهد بود و نوسانات حال حاضر نیز احتمال دارد که در آینده ای نزدیک با تصمیمات حاکمیت و بانک مرکزی تا حد زیادی کنترل شود و ثبات نسبی به بازار بازگردد ولی در رابطه با روند قیمتی سکه بهتر است دولت به خصوص بانک مرکزی در این زمینه و در جهت کنترل بازار، ورود کند تا از نوسانات اخیر آن کاسته و التهابات این بازار مدیریت شود.

محمدولی در خاتمه خاطر نشان کرد: با توجه به تمامی عوامل مذکور،  بازار سکه در بازه زمانی کوتاه مدت روندی افزایشی خواهد داشت و در صورتی که بانک مرکزی به این بازار ورود و برای کنترل و مدیریت آن تصمیماتی اتخاذ کند ثبات نسبی به این بازار که قابل کنترل نیز هست، باز خواهد گشت.