به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی و بین‌الملل هلدینگ پتروپالایش اصفهان، مجید شهسواری با بیان اینکه تامین تجهیزات مورد نیاز برای شرکت‌های زیر مجموعه هلدینگ پتروپالایش اصفهان به منظور تسریع در اجرای پروژه‌های این شرکت‌ها در اولویت قرار دارد، اظهار داشت: یکی از اصلی‌ترین و تاثیرگذارترین این پروژه‌ها KHT است که خوشبختانه تاکنون ۲۱ درصد رشد فیزیکی داشته است.

وی با بیان اینکه امروز نخستین محموله راکتور واحد KHT هلدینگ پتروپالایش اصفهان همزمان با دومین روز هفته دولت تخلیه شده است، ابراز داشت: این محموله توسط شرکت راهبر ترابر انرژی از دیگر شرکت‌های هلدینگ پتروپالایش اصفهان از بندرعباس به اصفهان منتقل شده است.

معاون امور صنایع پایین دستی هلدینگ پتروپالایش اصفهان 

با بیان اینکه این محموله شامل ۶ بخش است، ادامه داد: ۵ محموله متعلق به شرکت اکسیر ایرانیان است که یک قسمت آن در محل واحد KHT تخلیه شده و مابقی در شرکت مشعل پویا اسپادانا تخلیه خواهد شد.

گفتنی است شرکت پتروپالایش اکسیر ایرانیان با هدف انجام پروژه‌های پایین دستی نفت به منظور استفاده بهینه از محصولات تولیدی پالایشگاه نفت اصفهان مطابق با استانداردهای بین المللی و زیست محیطی و همچنین امکان بهره برداری از محصولات برای سوخت‌های پرمصرف تاسیس شده است، این مجموعه در ابتدا با احداث واحد KHT تصفیه نفت سفید (گوگردزدایی) شروع و سپس در راستای گسترش فعالیت خود احداث واحدهای LAB و LABSA را پیش رو خواهد داشت.

اصفهان_محسن راعی