به گزارش اکونا پرس،

حسین اکبریان بیان کرد: همان گونه که بارها تاکید کرده ایم کیفیت آب شرب خط قرمز این شرکت و شرکت مهندسی آبفای کشور محسوب می شود لذا آزمایشگاه مرکزی شرکت آبفای استان اصفهان یکی از پیشرفته ترین آزمایشگاه های آب در سطح کشور بوده که دارای استاندار ۱۷۰۲۵ است و صحت و دقت نتایج آن، اعتبار لازم در مجامع علمی را دارد.

وی با بیان اینکه 11 باب آزمایشگاه میکروبی و‌شیمیایی در سطح استان نیز دارای گواهینامه ۱۷۰۲۵می باشند و این استاندارد در آنها استقرار یافته، ادامه داد: در سال گذشته 620 هزار آزمون کلرسنجی، بیش از 17 هزار مورد آزمون میکروبی، بیش از 3 هزار مورد آزمون فیزیکو شیمیایی و ۱۵۰۰ مورد آزمون فلزات سنگین بر روی نمونه های آب شبکه و مخازن انجام شده است.

اکبریان افزود: نظارت و پایش های لازم هر روزه توسط کارشناسان کنترل کیفی در سطح استان بر روی آب منابع و مخازن و شبکه برای تضمین کیفیت آبی که در اختیار هم استانی های عزیز قرار میگیرد، انجام‌ می شود.

مدیر عامل آبفای استان اصفهان خاطر نشان ساخت: علاوه بر آزمون های انجام شده توسط شرکت آبفای استان اصفهان، کارشناسان مراکز بهداشت در سطح استان نیز به عنوان ناظر عالی به صورت روزانه کیفیت و بهداشت آب را کنترل نموده و سلامت آب شرب شهر اصفهان مورد تایید مرکز بهداشت استان و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان می باشد.