به گزارش اکونا پرس،

وی افزود: طی دو سال گذشته، روند کفن و دفن در باغ رضوان تغییر کرد و در زمینه رعایت شرعیات و احکام کفن و دفن، رتبه نخست کشور را در میان آرامستان‌ها کسب کرده ایم در زمینه توسعه و هوشمندسازی نیز پروژه‌هایی همچون هوشمندسازی آبیاری ۵۰ هکتار از فضای سبز در آن اجرا شد.

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان اضافه کرد: ساخت نمازخانه به‌وسعت ۲۰۰ متر و چندین چشمه سرویس بهداشتی در فاز سوم و مانیتورینگ تاسیسات و‌ دوربین‌های مداربسته با هدف تامین ایمنی محیط و نظارت مستمر، از دیگر پروژه‌های حوزه توسعه و هوشمندسازی است.

تامین ۴۵ درصد برق مصرفی باغ رضوان با نصب ‌پنل‌های خورشیدی

وی ساخت منبع ۵۵ هزار مترمکعبی آب در باغ رضوان را از مهم‌ترین پروژه‌های سازمان آرامستان‌ها در حوزه محیط زیست و انرژی دانست و گفت: با اجرای این پروژه به‌راحتی قادر به آبرسانی به سایر بخش‌ها خواهیم بود.

حاجیان ادامه داد: استحصال آب‌های سطحی از دیگر پرو‌ژه‌های اجرا شده‌ در باغ رضوان است که با اجرای آن قادریم تمامی آب ناشی از نزولات جوی را در استخرهای بزرگ ذخیره کنیم.

وی با بیان اینکه نصب پنل‌های خورشیدی با ظرفیت تولید ۵۵۰ کیلووات برق در باغ رضوان، از ‌دیگر پروژه‌های سازمان است، خاطرنشان کرد: این پنل ها حدود ۴۵ درصد مصرف برق باغ رضوان را تامین می‌کند.

کاشت ۴۰۰ هزار نهال در باغ رضوان، از اقدامات شاخص زیست‌محیطی

مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری اصفهان در ادامه اظهار کرد: تاکنون موفق به کاشت و تولید ۴۰۰ هزار نهال در باغ رضوان و انتقال آن‌ها به سایر نقاط شهر شده‌ایم که اقدامی بسیار قابل‌توجه در حوزه محیط زیست به‌شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه «ترویج یاد معاد» از اهداف مورد نظر در این دوره مدیریت سازمان آرامستان‌ها بوده است، تصریح کرد: در این زمینه نسبت به ساخت فیلم کوتاه، ساخت و پخش برنامه تلویزیونی «واقعه»، تالیف چندین کتاب با رویکردهای مختلف درباره باغ رضوان، تولید پادکست و اجرای نمایش اقدام کرده ایم.

حاجیان با اشاره به راه‌اندازی سامانه پرداخت خیرات و نذورات در باغ رضوان گفت: صرف خیرات در موارد مورد نیاز در شهر و احداث یک محوطه بازی در منطقه دو توسط خیرین از اقدامات سازمان در زمینه توسعه فرهنگ خیرات و‌ نذورات بوده است.