به گزارش اکونا پرس،

علی قاسم‌زاده روز بیست‌ودوم اردیبهشت ماه در برنامه رادیویی «سلام اصفهان»، برگزاری نخستین کنفرانس بین‌المللی علوم و فنون هسته‌ای با حضور «رافائل گروسی»، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در اصفهان را از رویدادهای شاخص شهر طی هفته گذشته دانست و گفت: مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بسیار علاقمند به دیدن شهر اصفهان بود و یک شب از مسیر چهارباغ عباسی به سمت سی‌وسه‌پل و پل خواجو پیاده‌روی کرد.

وی با تاکید بر مشارکت ارزشمند شهروندان در صیانت از محیط زیست شهر اصفهان افزود: حدود ۵ هزار هکتار از فضای سبز شهر در اختیار شهرداری و هزار هکتار نیز در اختیار شهروندان قرار دارد که به‌رغم خشک بودن زاینده‌رود و چاه‌های آب، همه برای نگهداری از این سرمایه ارزشمند تلاش می‌کنند.

کلنگ‌زنی و افتتاح سه پروژه زیست‌محیطی در شهر

شهردار اصفهان با تاکید بر اینکه حل مسائل زیست‌محیطی در اولویت برنامه های شهرداری اصفهان قرار دارد، گفت: هفته گذشته سه پروژه زیست‌محیطی در اصفهان کلنگ‌زنی و افتتاح شد.

وی اضافه کرد: پروژه تصفیه شیرابه پسماندهای تر اقدام بسیار موثری در زمینه مدیریت شیرابه است که توسط یک شرکت دانش‌بنیان طراحی و با مشارکت شهرداری احداث و در هفته گذشته افتتاح شد.

قاسم‌زاده ادامه داد: کلنگ پروژه تبدیل نخاله‌های ساختمانی به مصالح ساختمانی نیز بر زمین زده شد که تا پایان سال جاری با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، فاز نخست آن به بهره‌برداری می رسد.