به گزارش اکونا پرس،

مدیرعامل فولاد سفیددشت با بیان اینکه میزان مصرف آب استاندارد برای تولید آهن 6/1 مترمکعب در تن است گفت: با استفاده از روش میدرکس این میزانبه 2/1 مترمکعب کاهش یافته است.

آقای ارباب زاده گفت: استفاده از پساب فاضلاب شهری در کنار بهره گیری از روش میدرکس، نیازمندی صنعت فولاد استان به منابع آب زیر زمینی را به صفر خواهد رساند.

وی افزود: عملیات انتقال پساب شهربروجن با طول خط انتقال 31 کیلومتری در حال حاضر 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی گفت: با انتقال پساب علاوه بر تأمین آب مورد نیاز جهت تولید آهن اسفنجی، نیازمندی طرح توسعه ی فولادسازی این مجتمع به آب برطرف خواهد شد.

رئیس صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری هم گفت: مجتمع فولاد سفیددشت با سرمایه گذاری یک هزار و 200 میلیارد تومانی و ظرفیت تولید 800 تن آهن اسفنجی در سال، یکی از طرح های هفتگانه ی فولادی کشور است.

سیدنعیم امامی افزود: طرح انتقال پساب تصفیه خانه بروجن به فولاد سفیددشت با ظرفیت انتقال 100 لیتر بر ثانیه به مدت 25 سال، یکی از مهمترین پروژه های وزارتخانه های نیرو و صنعت، معدن و تجارت است.

گفتنی است ، شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری یکی از طرح های هفتگانه ی فولاد استانی است که در فاصله 35 کیلومتری جاده شهرکرد به بروجن قرار دارد