به گزارش اکونا پرس،

به نقل از ایرنا ، محمد کاظم منزوی  ، بدون اشاره به تعداد معادن غیر فعال در استان ، معادن موجود را 182 معدن ذکر کرد و تصریح کرد: با تدبیر دولت دوازدهم، امسال 7 معدن نیمه فعال و راکد به چرخه تولید بازگشت.

وی اضافه کرد: این ابلاغیه بر اساس ماده 53 آیین نامه اجرایی قوانین معادن کشور، در بحث سلب صلاحیت استفاده از امتیاز معادن، تمام شرایط در نظر گرفته می شود و بهره برداران باید تمام دلایل و دفاعیات خود را به صورت مکتوب ارائه کنند.

منزوی ، ظرفیت تولید استخراج مواد معدنی استان را بیش از 5 میلیون تن در سال اعلام کرد و گفت : معادن فعال شده سال جاری در بخش استخراج سنگ آهک و سنگ لاشه و در شهرستان های لردگان، کوهرنگ، بروجن،بن، فارسان و کیار است.

سرپرست سازمان صنعت ، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری افزود: درآمد سالانه بخش معادن استان در دولت تدبیر و امید نسبت به دولت های قبل 35 درصد افزایش یافته است.

وی، میزان درآمد سالانه دولت از بخش معادن این استان 7 میلیارد و 500 میلیون ریال دانست و افزود : این میزان در دولت تدبیر و امید به بیش از 12 میلیارد ریال رسیده است.

گفتنی است ، 182 معدن با 671 میلیارد ریال سرمایه گذاری در استان فعال است که برای حدود یکهزار و600 نفر اشتغال ایجاد کرده است.