به گزارش اکونا پرس،

به نقل از روابط عمومی استانداری ، اقبال عباسی در شورای هماهنگی مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری تاکید کرد:۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار ماده ۱۲ با اخذ پیشنهاد مدیران کل دستگاه های اجرایی و فرمانداران استان در نشست مشترک با مسئولان سازمان مدیریت و برنامه ریزی و معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مشخص و نسبت به مبادله موافقت نامه اقدام شود.

عباسی به اهمیت تامین آب آشامیدنی در نقاط مختلف شهری و روستایی چهارمحال و بختیاری اشاره و تصریح کرد: اعتبارات مدیریت بحران باید براساس اولویت طرح های بحران زا به خصوص در حوزه تامین آب آشامیدنی در نقاط مختلف شهری و روستایی استان تقسیم شود.

وی یادآور شد: شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی برای مطالعه بازچرخانی آب و جلوگیری از هدر رفت منابع در سطح استان، نسبت به انتخاب مشاور اقدام کنند.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: دستگاهی برای بازچرخانی پساب و استفاده آن در زراعت، گلخانه و صنعت مورد توجه باشد.

وی گفت: مسئولان شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی چهارمحال و بختیاری پرداخت معوقات آبداران زیرپوشش خود را در اولویت قرار دهند.

عباسی تاکید کرد: فرمانداران مرتبط با این موضوع نسبت به تشکیل سریع تر جلسات و به سرانجام رساندن آن اقدام کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نزدیکی تعطیلات نوروز افزود: پیش بینی می شود نوروز امسال یک میلیون گردشگر داخلی و خارجی وارد استان شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: استفاده از توان بالای بخش خصوصی در تحقق اهداف توسعه ای این حوزه تاثیرگذار است.

وی یادآور شد: مسئولان دستگاه های اجرایی چهارمحال و بختیاری برای میهمان نوازی، تامین امکانات تفریحی، رفاهی، فرهنگی و توریستی همکاری لازم را با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردگشری را انجام دهند.

عباسی تصریح کرد: هیچ کدام از فرمانداران و مدیران کل عضو شورای اداری چهارمحال و بختیاری حق ندارند در تعطیلات نوروز و به ویژه هفته اول محل کار خود را ترک کنند.

وی یادآور شد: پس از آن فرمانداران و مدیران کل عضو شورای اداری چهارمحال و بختیاری می توانند با هماهنگی قبلی و مشخص کردن جانشین مسلط به امور وپاسخگو در محل کار حضور نداشته باشند.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: ارائه خدمات در فضای امن به مسافران و گردشگران داخلی و خارجی در ورود به این استان در نوروز 1398 مورد توجه همگان باشد.

وی گفت: چهارمحال و بختیاری از مهمترین مناطق میهمان نواز کشور است، اما با این حال تقویت مشتری مداری و میهمان نوازی با هدف افزایش درآمد اقتصادی مورد توجه قرار گیرد.

عباسی تاکید کرد: همزمان با نوروز سال جاری نظافت ورودی و خروجی شهرها، پاکسازی مناطق عمومی، نظارت بر بازار و برخورد جدی با متخلفان در دستور کار قرار گیرد.