به گزارش اکونا پرس،

احمدعلی موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره وضعیت خروج دیزل قطار مسافربری در زاهدان گفت:  به دلیل بارندگی شدید و ریزش کوه، قطار مسافربری زاهدان به تهران در محدوده تونل‌های منطقه رودماهی متوقف و از خط ریلی خارج شده است.

او افزود: در حادثه خروج دیزل قطار مسافربری زاهدان به تهران هیچ مسافری صدمه‌ ندیده‌ است.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در این حادثه فقط دیزل قطار از ریل خارج شده است و هماهنگی‌ها برای اتصال و بازگرداندن آن به قطار در حال انجام است، تأکید کرد: اکنون لوکوموتیوی از مسیر کرمان برای کمک‌رسانی به آن منطقه رفته‌ تا این مسیر هرچه سریع‌تر بازگشایی شود.

موهبتی گفت:  اکنون در تمام سطح استان شاهد بارندگی هستیم، که البته این میزان بارندگی موجب آبگرفتگی شده است؛ در صورت ادامه بارندگی‌ها در سطح استان خطر جاری شدن سیل وجود دارد.

او افزود: طبق آخرین اخبار، آب رودخانه هیرمند از مسیر افغانستان جاری شده است و درخواست می‌کنیم که مردم همکاری‌های لازم را با ما داشته باشند و تا اطلاع ثانوی در حاشیه رودخانه‌ها حضور نیابند.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تمهیدات لازم در تمام سطوح استان انجام شده و تمام مسئولان ذیربط و دستگاه‌های خدمات اجرایی در آماده باش کامل هستند.