به گزارش اکونا پرس،

سیف‌الله آقابیگی مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: وزارت نیرو در بخش‌های مختلف کشور با همکاری سازمان هواشناسی، هفته گذشته با تشکیل جلسه‌ای برنامه‎ریزی‎های خود را در خصوص باران‌های سیل‎آسا و تهمیدات لازم در این زمینه اتخاذ کرد.

او در ادامه افزود: خوشبختانه در پی باران‌های بی‌سابقه در کشور از جمله در استان‌های  هرمزگان و سیستان و بلوچستان و با توجه به اقدامات صورت گرفته، هیچگونه خسارتی تا به امروز گزارش نشده است.

مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران تصریح کرد: با شروع فعالیت سامانه بارشی قوی و هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر جاری شدن سیل و رواناب در سطح استان، تمامی امکانات لازم در جهت پیشگیری از خسارات احتمالی در نقاط آسیب‌پذیر در نظر گرفته شده است.

آقابیگی با اشاره به سرریز شدن سد استان هرمزگان گفت: به دنبال بارش‌های شدید و کم سابقه باران در هرمزگان، سد جگین پس از حدود ۵۶ میلیون متر مکعب آبگیری سرریز کرد که با همکاری سریع و به موقع از وقوع سیل جلوگیری شد.

او افزود: در حال حاضر تمامی نیروهای وزارت نیرو در آماده‌باش کامل قرار دارند تا در صورت وقوع سیل، آمادگی لازم را داشته باشند.

مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران در پایان با اشاره به حجم سدهای سیستان و بلوچستان در خصوص آمادگی کنترل سیلاب‌های احتمالی بیان کرد: این سامانه یکی از قوی‌ترین سامانه‌های بارشی در سطح استان است و انتظار می‌رود حجم فعلی آب موجود در سد‌های استان افزایش یابد.