به گزارش اکونا پرس،

یار محمدیان در آئین اختتامیه دومین دوره مسابقات آزاد کشوری نماچینی آجر با بیان اینکه شهر اصفهان همواره در زمینه ساخت و ساز در سطح بین‌المللی حرف زیادی برای گفتن دارد، اظهار داشت: در این زمینه برای مثال میدان نقش جهان نمایشگاه بزرگی از ساخت و ساز همراه با ذوق و هنر و صنعت است که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

وی با بیان اینکه بهره‌برداری از نمایشگاه بین‌المللی شهر اصفهان میتواند بیشتر از گذشته داشته‌های صنعت اصفهان را به جهانیان معرفی کند، ادامه داد: باید توجه داشت که اگر امروز چین بازار جهانی را در دست دارد به دلیل استفاده از ظرفیت نمایشگاهی است.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان با تاکید بر لزوم همه نهادها برای بهره برداری کامل نمایشگاه بین‌المللی اصفهان ابراز داشت: سود این نمایشگاه برای همه نهادها و شهروندان خواهد بود و همه باید برای بهره‌برداری کامل آن همکاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه دو دوره از مسابقات آزاد نماچینی آجر را در کنار فضای نمایشگاهی اصفهان برگزار کردیم، ادامه داد: این مسابقات برکات زیادی را برای نمایشگاه داشته و امیدواریم در دیگر صنایع نیز مورد توجه قرار گیرد.

در ادامه ،عضو خانه صنعت و معدن استان اصفهان به همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای با گروه کارخانجات آجر نماچین برای راه‌اندازی آموزشگاه گروه الف گفت: در این زمینه همکاری خوبی صورت گرفت و تعهد آموزش ۲۰ هزار نفر ساعت برای این آموزشگاه تعریف شد.

 رضا چینی، ضمن ابراز خرسندی از بهره‌برداری از سالن امیرکبیر نمایشگاه بین‌المللی اصفهان اظهار داشت: امیدوارم هر چه زودتر فاز دو و سه این پروژه به بهره‌برداری برسد.

عضو خانه صنعت و معدن استان اصفهان با بیان اینکه سال گذشته اولین افتتاح تولید چسب آجر را داشتیم، ابراز داشت: این فناوری امروز در مسابقات نماچینی آجر مورد استفاده قرار گرفت و استاد کاران با ویژگی‌های این فناوری در خصوص کاهش وزن ساختمان و حفظ محیط زیست آشنا شدند.

وی به همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای با گروه کارخانجات آجر نماچین برای راه‌اندازی آموزشگاه گروه الف اظهار داشت: در این زمینه همکاری خوبی صورت گرفت و تعهد آموزش ۲۰ هزار نفر ساعت برای این آموزشگاه تعریف شد.

چینی به اعلام آمادگی نماکاران ۱۵ استان برای حضور در دومین دوره مسابقات نماچینی آجر گفت: شرایط بیماری کرونا به ما اجازه پذیرش اساتید از ۱۰ استان را داد.

وی با بیان اینکه از بهترین داوران کشوری برای این دوره از مسابقات استفاده شده است، ادامه داد: برای برگزیدگان علاوه بر جوایز نقدی بیمه تامین اجتماعی را در نظر گرفته‌ایم.

مدیرعامل گروه کارخانجات آجر نماچین با اشاره به برگزاری سه روز مسابقه بین شرکت کنندگان ابراز داشت: نتیجه مسابقات بین ۴۱ شرکت کننده امروز اعلام خواهد شد.

در ادامه مسابقات کشوری،مدیر کل فنی و حرفه ای استان اصفهان گفت: مسابقات مهارتی با همکاری صنعت موفقیت بیشتری دارد.

 آرش اخوان طبسی با بیان اینکه مهارت آموزی و اشاعه این فرهنگ با برگزاری مسابقات مهارت آموزی در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: در این زمینه آن دسته از مهارت آموزی هایی که با صنعت گره خورده نتایج قابل توجهی داشته است.

وی ضمن قدردانی از شرکت آجر نماچین به دلیل حمایت از برگزاری مسابقات نماچینی آجر اضافه کرد: در این زمینه باید توجه داشت که این شرکت در تربیت و بروزرسانی اطلاعات مربیان فنی و حرفه ای همکاری ویژه‌ای داشته است.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان اصفهان با بیان اینکه تاکنون دو دوره آموزشی با همکاری شرکت آجر نماچین برای مربیان فنی و حرفه ای سراسر کشور برگزار کرده‌ایم، اضافه کرد: همه استان‌ها این اجازه را داشتند و بر اساس ظرفیتی که داشتند این امر را اجرایی کردند.

همچنین در آیین اختتامیه مسابقات نماچینی آجر، نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی به تاثیر تولید آجر مناسب با شرایط آب و هوایی در کشور گفت: در این زمینه شاهد مصرف بالای انرژی در کشور نسبت به استانداردهای جهانی هستیم و چنانچه از فناوری های نوین در نمای ساختمان استفاده کنیم می توانیم به کاهش مصرف انرژی و کاهش آلاینده های محیط زیست کمک کنیم.

 سید ناصر موسوی لارگانی  با بیان اینکه توسعه فناوری در صنعت امری ضروری است، اظهار داشت: شرکت آجر نماچین در این زمینه عملکرد خوبی را داشته ضمن اینکه این شرکت در حوزه مهارت آموزی نیز ورود خوبی داشته است.

وی به تاثیر تولید آجر مناسب با شرایط آب و هوایی در کشور گفت: در این زمینه شاهد مصرف بالای انرژی در کشور نسبت به استانداردهای جهانی هستیم و چنانچه از فناوری های نوین در نمای ساختمان استفاده کنیم می توانیم به کاهش مصرف انرژی و کاهش آلاینده های محیط زیست کمک کنیم.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز خرسندی از تولید آجر خشک در شرکت آجر نماچین ابراز داشت: در گذشته این محصول صد در صد وارداتی بوده و امروز به جایگاهی رسیده ایم که صادر کننده این محصول هستیم.

وی ادامه داد: مسابقات نماچینی آجر می تواند در زمینه صادرات مهارت به خارج از کشور در کنار محصولات کمک کننده باشد./محسن راعی