به گزارش اکونا پرس،

سردار رهام بخش حبیبی، گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ مبنی بر وقوع گروگانگیری در اطراف پایانه مسافربری شهرستان داراب، بلافاصله مأموران انتظامی به محل اعزام شدند.

وی تصریح کرد: در بررسی‌های تکمیلی پلیس مشخص شد چند نفر ناشناس، یک پیرمرد ۸۳ ساله را به گروگان گرفته و زمان تماس تلفنی با خانواده وی از آن‌ها ۲ میلیارد تومان در قبال آزادی طلب کرده‌اند.

وی افزود: پرونده ویژه در این خصوص تشکیل و با تلاش‌های شبانه روزی مأموران پلیس آگاهی مرکز استان و شهرستان‌های «داراب» و «فسا»،مخفیگاه اعضای باند گروگانگیری در اطراف شهرستان فسا مورد شناسایی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: پس از انجام هماهنگی‌های لازم با مرجع قضائی، مأموران پلیس آگاهی طی یک عملیات غافلگیرانه منسجم ،۶ نفر از اعضای این باند گروگانگیری را دستگیر و فرد گروگان گرفته شده را به صورت صحیح و سالم آزاد و به خانواده اش تحویل دادند.

سردار حبیبی با بیان اینکه متهمان با تشکیل پرونده به مرجع قضائی تحویل داده شدند، تصریح کرد: پلیس فارس با کسانی که بخواهند به هر نوع موجب ناامنی وی ایجاد شده رعب و وحشت در جامعه شوند بر خورد قاطع و قانونی خواهد داشت.