به گزارش اکونا پرس،

وی افزود: عملیات تعمیرات اساسی در این شرکت برای دستیابی و محقق شدن تکالیف مجمع و هیئت مدیره ودر جهت رسیدن به سقف تولید بسیار ضروری است و این عملیات با اتکال به خداوند متعال در زمان های مقرر شروع و پیشرفت آن نیز طبق برنامه است.

نجفی ادامه داد: البته الزامات بازرسی فنی معمولا به طول زمان اجرای تعمیرات اساسی اضافه می شود که با این وجود تلاش شده است تا انحرافات برنامه ای به حداقل خود برسد.   

وی یادآور شد: تا کنون انجام تعمیرات اساسی چهار دستگاه دیگ بخار (B/E/F/L )و تعویض و نوسازی سوپر هیتر دیگ بخار E نیز به خوبی انجام شده است که در جای خود اهمیت بالایی دارد.

مدیرعامل شرکت پالایش گازفجرجم به نقش بویلر ها در پشتیبانی شیرین سازی گاز ترش اشاره وخاطرنشان کرد: این عمل بسیار اساسی و حساس می باشد وتعمیرات اساسی واحد های شیرین سازی به تنهایی برای ایفای نقش تصفیه گاز کافی نیست از این رو تعمیر اساسی بویلر های تولید کننده بخار بسیار استراتژیک می باشد. وی با اشاره به تعمیرات اساسی واحد های جانبی شرکت نیز گفت:در جهت ایفای تعهدات تولید گاز، محصولات جنبی، تولید آب مصرفی و آب صنعتی، تولید پروپان و حذف ضایعات ناشی از فعالیت های تولیدی در پالایشگاه ایجاب می نماید تا انجام تعمیرات اساسی واحد هایی به غیر از شیرین سازی و تولید بخار نیز با همان اهمّیت در زمان مقرر و با کیفیت بالا در دستور کار قرار د اشه باشد. 

مهندس نجفی تصریح کرد: تعمیرات زباله سوزهای پالایشگاه در کاهش آلایندگی محیط زیست نقش اساسی ایفا می کند.

وی ابراز امیدواری کرد شرکت پالایش گازفجرجم  متناسب با دریافت خوراک و با حداکثر تولید بتواند نقش مهمی در سبد انرژی کشور طی زمستان پیش رو داشته باشد.