به گزارش اکونا پرس،

داراب بیرنوندی در جلسه شورای اداری این شهرستان افزود : در منطقه دشت قزوین و شهرستان بویین زهرا مشکل تامین آب وجود دارد که عمده دلیل آن پایین رفتن سطح آبهای زیرزمینی و تخریب چاههای برخی از روستاها بوده است.

وی ادامه داد با هماهنگی و اقدامات موثر صورت گرفته این مشکل برطرف شده ولی همچنان این تهدید وجود دارد و لذا مردم باید مصارف آب شیرین خود را مدیریت و در ادامه سازگاری با کم آبی را اعمال کنند.

بیرنوندی ادامه داد در حال حاضر در استان قزوین از آب های سطحی استفاده نمی شود و منابع تامین آب به صورت زیرزمینی است که با استفاده از آب سدهای طالقان بالاخانلو و نهم آب مورد نیاز شهرها و روستاهای بسیاری تامین شده و مشکل به طور کلی برطرف خواهد شد. وی در پایان از حل مشکل تامین آب روستای بالاخانلو ای شهرستان بویین زهرا خبر داد و افزود که به دلیل جابجایی روستا باید پروژه مربوط به تامین آب آشامیدنی آن باز تعریف شود که با همکاری مردم و مسئولین در آینده نزدیک عملیاتی خواهد شد.

گفتنی است در این نشست همچنین انباشت دیون شرکت آب و فاضلاب استان و عدم تمایل پیمانکاران برای حضور در مناقصات یکی از مشکلات شرکت می باشد که مسئولان  حاضر در جلسه برای رفع این مشکل و راهکارهای آن تاکید کردند.